POLECAMY

Wiosenny makijaż oczu

Oczy powinny być wyraziste, ale dzięki wydobyciu ich naturalnego koloru, a nie czarnym kreskom.
Wiosenny makijaż oczu fot. ONS

Dodaj blasku

1. Rozjaśnij górną powiekę
opalizującym cieniem. Jego kolor powinien być zbliżony do odcienia pudru, ale o ton jaśniejszy. Rozetrzyj cień w kierunku łuku brwiowego, ale tak, aby nie dotykał brwi (tuż pod nimi możesz użyć pudru).

2. Narysuj kreskę pod okiem, barwę kredki dopasowując do koloru cienia. W przeciwnym razie makijaż straci naturalny charakter. Zamiast kredki możesz użyć tego samego cienia i cienkiego pędzelka.

Jasny wzrok
Świeżość spojrzenia możesz podkreślić, delikatnie "obrysowując" kącik oka opalizującym cieniem. Żeby efekt był naturalny, rozetrzyj go palcem. Jasny cień możesz też nałożyć pod łukiem brwiowym, nad górnym kącikiem oka – w ten sposób je "otworzysz". Lśniący cień nie sprawdzi się natomiast do niwelowania cieni pod oczami. Tu lepszy jest korektor.

Rzęsy w górę
Podkręcone wyglądają bardzo kokieteryjnie i dziewczęco. Dlatego polecamy zalotki, zwłaszcza te elektryczne – potrafią ekstremalnie podwinąć rzęsy. Unikaj natomiast mocnego tuszowania, bo to może zepsuć naturalny efekt makijażu. Jeśli chcesz użyć mascary, wybierz wydłużającą lub podkręcającą, a po umalowaniu rzęs przeczesz je delikatnie grzebyczkiem.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
Czarne kreski są teraz szczególnie modne i to one wydobywają (jesli narysuje się je odpowiednio) głębię oka. Samo rozmazanie koloru niewiele tu da, oko jest niewyraźne pomimo niby ostrego makijażu. Poza tym jeśli już to nadaje się dla osób opalonych lub starszych, które mają oczy z małą powieką i lubią... chodzić w dresach. Bo ten makijaż jest okropny :/