Kremy zwężające pory - Przegląd najlepszych kosmetyków

Potrafią zdziałać cuda!
Karolina Kalinowska / 04.05.2015 06:04

Rozszerzone pory spędzają sen powiek nie jednej z nas! Na szczęście mamy do dyspozycji niezliczoną liczbę maseczek, toników, kremów, baz pod makijaż, a nawet podkładów, które pomagają nam z nimi walczyć.

Skąd się biorą rozszerzone pory?

Z tym problemem borykają się głównie kobiety, które mają tłustą, mieszaną i trądzikową cerę. Ale czym tak naprawdę są rozszerzone pory? To potoczna nazwa ujścia gruczołów łojowych, które odpowiadają za odprowadzanie potu i sebum oraz umożliwiają skórze oddychanie.

Największą zmorą osób, które mają rozszerzone pory, jest brud, kurz i zrogowaciały naskórek, które zatykają gruczoły łojowe - to jest bezpośrednia przyczyna powstawania nieestetycznych zaskórników i stanów zapalnych. Najwięcej gruczołów znajduje się w strefie T (czoło, nos i broda), dlatego tam najczęściej powstają nieestetyczne czarne krosty.

Masz rozszerzone pory i borykasz się z zaskórnikami? Najważniejszą rzeczą jest odpowiednia pielęgnacja! Zaniedbanie może prowadzić do powstawania trądziku i łojotokowego zapalenia skóry.

Jak dbać o skórę z rozszerzonymi porami?

Niestety w przypadku dużych porów można je jedynie optycznie zmniejszyć, nie da się ich całkowicie pozbyć. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji, warto pamiętać o produktach matujących i głęboko oczyszczające. Wśród kosmetyków przeznaczonych do codziennego użytku powinien znaleźć się również żel do mycia twarzy i oczyszczający tonik, który jest absolutnie konieczny - dopełnia działanie żelu. Ważne jest również, żeby tonik nie zawierał alkoholu, dzięki temu jego działanie będzie delikatniejsze! W waszych kosmetyczkach na stałe powinny zagościć również maseczki do twarzy - najlepiej sprawdzą się produkty z glinką!

W galerii znajdziecie produkty do pielęgnacji i makijaży skóry z rozszerzonymi porami. Wybrałyśmy dla was kosmetyki, które naszym zdaniem nie mają sobie równy. Znajdziecie wśród nich: maseczki, kremy do twarzy, toniki, bazy pod makijaż i podkłady.

Kosmetyczne hity ostatnich miesięcy: