brwi fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Permanentny makijaż brwi - błędy, co zrobić, gdy zabieg jest nieudany

Źle dobrany kształt i kolor, zbyt głęboka pigmentacja, zła technika wykonania? Nasz ekspert radzi jak ratować sytuację!
Aleksandra Jaworska / 26.07.2018 13:42
brwi fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Permanentne brwi to pokusa dla wielu z nas. Bywa jednak, że wychodzimy z gabinetu niezadowolone. Przyczyn niepowodzenia może być wiele: źle dobrany kształt i kolor, zbyt głęboka pigmentacja, zła technika wykonania, niekompetencje linergistki, zła jakość sprzętu i barwników. Zbyt ciemne brwi, asymetryczny kształt, makijaż ponad łukiem brwiowym – to podstawowe i częste błędy w makijażu.

W jakich przypadkach można poprawić, a kiedy należy usunąć nieudany makijaż permanentny brwi, wyjaśnia Magda Bogulak z Centrum Makijażu Permanentnego.

Obalamy najpopularniejsze mity na temat makijażu permanentnego brwi!

Co zrobić, gdy permanentne brwi są za ciemne?

Linergistka zapewniała, że po pewnym czasie brwi będą jaśniejsze, jednak to okazało się nieprawdą? Nie załamuj się, być może zabieg można poprawić. W niektórych przypadkach zbyt ciemny makijaż permanentny brwi można rozjaśnić pigmentacją korygującą.

Jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi?

Gdy brwi mają wygląd rozlanej ciemnej plamy, wyjściem z sytuacji jest dorysowanie na nich jasnych i ciemnych włosków. Zabieg polega na korekcji metody wykonania makijażu na włoskową i na rozjaśnieniu ciemnych plam jasnym pigmentem. Dorysowane jasne włoski sprawiają, że makijaż wygląda lepiej.

Czasem korekcja ciemnych brwi zajmuje kilka wizyt w gabinecie makijażu permanentnego. Nie w każdym przypadku jest to jednak możliwe. Np. gdy makijaż jest bardzo ciemny i ma wielki kształt sięgający daleko poza naturalny łuk brwiowy, korekta za pomocą pigmentów bywa niemożliwa. Wtedy pozostaje tylko usunięcie makijażu specjalistycznym laserem.

Jak wygląda makijaż permanentny brwi? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!

Czy korekta krzywego makijażu brwi jest możliwa?

Częstym problemem jest źle dobrany kształt, przesadnie przerysowane łuki brwiowe i ich wręcz karykaturalny wygląd. Jeśli makijaż nie jest zbyt głęboko wykonany, a jego kolor nie jest zbyt ciemny, to z pomocą w korekcie kształtu przychodzi pigmentacja korygująca. Linergistka dobiera kolor pigmentu do koloru skóry i pokrywa nim błędnie wykonany makijaż.

W sytuacji, gdy kolor brwi jest bardzo ciemny i głęboki, jedynym wyjściem jest  zabieg laserowego usuwania makijażu - mówi Magda Bogulak z Centrum Makijażu Permanentnego.

Twoje brwi wymagają korekty? Ten problem rozwiąże makijaż permanentny!

Co zrobić, gdy makijaż permanentny brwi jest zbyt jasny?

Jeśli kolor twojego makijażu jest za jasny lub ma zbyt zimny albo zbyt ciepły odcień – nie martw się. Można go skorygować ciemniejszym kolorem. Linergistka może również pokryć stary makijaż pigmentem w kolorze ciała oraz dorysować włoski w łuku brwiowym.

Jak usunąć nieudany makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi można usunąć w większości przypadków specjalistycznym laserem. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Nie usuniemy bardzo jasnego barwnika ze skóry, ponieważ laser nie wchodzi w reakcję z jasnymi kolorami. Można to zrobić z większością ciemnych makijaży, ale te jasne można jedynie skorygować podczas kolejnego zabiegu pigmentacji.

Więcej o makijażu permanentnym:
Jak wygląda makijaż permanentny oczu? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!
Czy warto wykonać makijaż permanentny ust?