POLECAMY

A miało być tak pięknie! Co zrobić, gdy nie jesteś zadowolona z permanentnych brwi

Źle dobrany kształt i kolor, zbyt głęboka pigmentacja, zła technika wykonania? Ekspert radzi jak ratować sytuację.
/ 4 miesiące temu
A miało być tak pięknie! Co zrobić, gdy nie jesteś zadowolona z permanentnych brwi fot. FREE

Permanentne brwi to pokusa dla wielu z nas. Bywa jednak, że wychodzimy z gabinetu niezadowolone. Przyczyn niepowodzenia może być wiele: źle dobrany kształt i kolor, zbyt głęboka pigmentacja, zła technika wykonania, niekompetencje linergistki, zła jakość sprzętu i barwników.  Zbyt ciemne brwi, asymetryczny kształt, makijaż ponad łukiem brwiowym – to podstawowe i częste błędy w makijażu. W jakich przypadkach można poprawić, a kiedy należy usunąć nieudany makijaż permanentny brwi wyjaśnia Magda Bogulak z Centrum Makijażu Permanentnego.

Czy warto wykonać makijaż permanentny brwi?

Permanentne brwi za ciemne

Linergistka zapewniała, że po pewnym czasie brwi będą jaśniejsze, jednak to okazało się nieprawdą? Nie załamuj się, być może zabieg można poprawić. W niektórych przypadkach zbyt ciemny makijaż permanentny brwi można rozjaśnić pigmentacją korygującą.

Jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi?

Gdy brwi mają wygląd rozlanej ciemnej plamy, wyjściem z sytuacji jest dorysowanie na nich jasnych i ciemnych włosków. Zabieg polega na korekcji metody wykonania makijażu na włoskową i na rozjaśnieniu ciemnych plam jasnym pigmentem. Dorysowane jasne włoski sprawiają, że makijaż wygląda lepiej. Czasem korekcja ciemnych brwi zajmuje kilka wizyt w gabinecie makijażu permanentnego. Nie w każdym przypadku jest to jednak możliwe. Np. gdy makijaż jest bardzo ciemny i ma wielki kształt sięgający daleko poza naturalny łuk brwiowy, korekta za pomocą pigmentów bywa niemożliwa. Wtedy pozostaje tylko usunięcie makijażu specjalistycznym laserem.

Jak wygląda makijaż permanentny brwi (film)

Korekta krzywego makijażu brwi

Częstym problemem jest źle dobrany kształt, przesadnie przerysowane łuki brwiowe i ich wręcz karykaturalny wygląd. Jeśli makijaż nie jest zbyt głęboko wykonany, a jego kolor nie jest zbyt ciemny to z pomocą w korekcie kształtu przychodzi pigmentacja korygująca. Linergistka dobiera kolor pigmentu do koloru skóry i pokrywa nim błędnie wykonany makijaż.

W sytuacji, gdy kolor brwi jest bardzo ciemny i głęboki, jedynym wyjściem jest  zabieg laserowego usuwania makijażu - mówi Magda Bogulak z Centrum Makijażu Permanentnego.

Zbyt jasny makijaż permanentny brwi

Jeśli kolor twojego makijażu jest za jasny lub ma zbyt zimny albo zbyt ciepły odcień – nie martw się. Można go skorygować ciemniejszym kolorem. Linergistka może również pokryć stary makijaż pigmentem w kolorze ciała oraz dorysować włoski w łuku brwiowym.

Jak usunąć nieudany makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi można usunąć w większości przypadków specjalistycznym laserem. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Nie usuniemy bardzo jasnego barwnika ze skóry, ponieważ laser nie wchodzi w reakcję z jasnymi kolorami. Można to zrobić z większością ciemnych makijaży, ale te jasne można jedynie skorygować podczas kolejnego zabiegu pigmentacji.

Jak dopasować makijaż do koloru włosów i karnacji

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 miesiące temu
Ja nie byłam zadowolona ze swojego makijażu permanentnego i postanowiłam go usunąć w Klinice Zakrzewscy u dr Magdaleny Zakrzewskiej. Zabieg nie trwał długo i co najważniejsze udało się usunąć cały makijaż. Mogę polecić tę klinikę.