POLECAMY

Jak wygląda makijaż permanentny oczu? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!

Na makijaż permanentny oczu decyduje się coraz więcej z nas. Czy warto? Oceńcie same... naszym zdaniem efekt jest powalający!
Agata Bernaciak / 7 miesięcy temu

Na ten rodzaj make-upu z roku na rok decyduje się coraz więcej z nas. I nie ma czemu się dziwić, bowiem w ciągu zaledwie godziny mamy na sobie makijaż utrzymujący się do dwóch lat! Czy ten zabieg boli? Jakie daje efekty? Zapraszamy do obejrzenia naszego testu, w którym jedna z redaktorek zdecydowała się na wykonanie makijażu permanentnego górnych powiek.

Na czym tak naprawdę polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny oczu to technika make-upu polegająca na wprowadzeniu do skóry pigmentu za pomocą jednorazowych, sterylnych igieł. Zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Możemy wyróżnić w nim kilka etapów:

1. Wywiad zdrowotny

W jego trakcie pacjentka wypełnia ankietę, w której odpowiada na pytania dotyczące jej stanu zdrowia. To ważne, bowiem zabieg nie może być wykonywany w trakcie ciąży, karmienia piersią oraz u osób cierpiących na infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne lub chorujących na cukrzycę czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest także zażywanie leków rozrzedzających krew i leków sterydowych.

2. Znieczulenie miejscowe

Jest wykonywane za pomocą naniesienia kremu zawierającego lidokainę.

6 faktów świadczących o tym, że wyglądasz lepiej mając 35 lat, niż gdy miałaś 20

3. Przygotowanie narzędzi potrzebnych do zabiegu

4. Aplikacja barwnika

W tym przypadku redaktorka zdecydowała się na wykonanie delikatnej kreski zagęszczającej linię rzęs. Kobiety lubiące mocniejszy makijaż mogą zdecydować się na kreskę dekoracyjną o dowolnym kształcie.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym oczu?

Każdy zabieg jest wykonywany minimum dwukrotnie - drugi powtarza się po upływie około 3-4 tygodni. Dzięki temu makijaż permanentny dłużej się utrzymuje, a klientka ma pewność, że wybrany kolor nie odbarwi się do sinego lub czerwonego koloru (na początku aplikowany jest czarny barwnik, przy drugim spotkaniu czerń miesza się z brązem w zależności od typu urody kobiety).

Cena makijażu permanentnego oczu waha się w granicach od 400 do 600 złotych. Jeśli chcesz zdecydować się na ten rodzaj make-upu, nigdy nie korzystaj z najtańszych ofert! Makijaż permanentny bardzo łatwo jest popsuć, a źle wykonany można usunąć jedynie laserowo (co bardzo boli i jest kosztowne).

Make up no make up: jak wykonać rozświetlający makijaż, który odejmuje lat?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
twarz po makijażu permanentnym brwi wygląda o wiele korzystniej. Generalnie brwi nadają takiej wyrazistości pod warunkiem że są odpowiednio zrobione. Jeśli chodzi o Warszawę to chyba najlepszy salon od tego typu spraw to 'jest pięknie' na wilczej. Wystarczy sobie popatrzeć na realizacje na fejsie. Zmiany są mega korzystne