Sztuczne rzęsy fot. Adobe Stock

Sztuczne rzęsy - jak je przykleić, cena, gdzie kupić?

Sztuczne rzęsy to tajna broń wszystkich wizażystek. Powiększają optycznie oczy i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste.
Małgorzata Machnicka / 03.10.2019 10:08
Sztuczne rzęsy fot. Adobe Stock

Sztuczne rzęsy w mig potrafią odmienić nasze spojrzenie. Są niedrogie i łatwo dostępne, nic więc dziwnego, że kobiety tak chętnie z nich korzystają. Świetnie sprawdzają się przy wieczorowym makijażu, ale niektóre modele z powodzeniem można nosić również na co dzień. 

Spis treści:

  1. Jak przykleić sztuczne rzęsy?
  2. Wielokrotne używanie rzęs
  3. Rzęsy magnetyczne
  4. Kępki sztucznych rzęs
  5. Cena

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Zacznij od dokładnego demakijażu, najlepiej kosmetykami o beztłuszczowej formule. Na koniec przemyj powieki delikatnym, bezalkoholowym tonikiem. Nie stosuj żadnego kremu.

  • przyłóż pasek rzęs do swoich naturalnych włosków i sprawdź czy pasuje długością i kształtem,
  • rozprowadź cienką warstwę kleju wzdłuż górnej linii rzęs i powoli przyklejaj je tuż przy nasadzie swoich naturalnych włosków,
  • aplikację zacznij od wewnętrznej strony, około 2 mm od kącika oka i kieruj się powoli przez środek, aż do zewnętrznego kącika, 
  • po przyklejeniu rzęs odczekaj chwilkę, aby klej całkowicie wysechł.

Niestety, tu nie ma miejsca na poprawki. Jeśli to twój pierwszy raz, popróbuj najpierw „na sucho", żeby wyczuć, jak się układa pasek sztucznych rzęs. 

To, jak długo będą trzymały się sztuczne rzęsy zależy nie tyle od umiejętnego ich przyklejenia, ale od kleju, który zastosujesz. Pamiętaj, że wszelkie nierówności możesz zamaskować za pomocą eyelinera lub kredki do oczu.

Czy sztuczne rzęsy są wielokrotnego użytku?

Tak, pod warunkiem, że będziesz odpowiednio o nie dbać. Zawsze odklejaj rzęsy za pomocą pęsety, a po każdym zdjęciu przemywaj je płynem micelarnym tak, by nie uszkodzić włosków a jednocześnie całkowicie usunąć stary klej.

A może rzęsy magnetyczne?

Mają tyle samo zwolenniczek co przeciwniczek. Od tych klasycznych różnią się, jak sama nazwa wskazuje, obecnością magnesu.

W pudełku są nie dwa paski rzęs, a cztery - po dwa do każdego oka. Pierwszy przyczepiamy od góry, a drugi od dołu tak, aby nasze naturalne rzęsy znalazły się pomiędzy nimi. Zakończone magnesami paski przyciągają się i „trzymają" się powieki. 

Jakie mają zalety? Przede wszystkim nie trzeba używać do nich kleju. Jednak niektóre kobiety narzekają, że są jeszcze trudniejsze a aplikacji. Niestety, trzeba przetestować na własnej skórze. 

Kępki sztucznych rzęs

Kępki pozwalają osiągnąć delikatny, bardzo naturalny efekt. Bywa, że bardzo trudno jest odróżnić od naturalnych włosków. Niestety, są nieco trudniejsze do nałożenia od klasycznych sztucznych rzęs. 

Kępki występują w 3 rozmiarach i najczęściej trzeba korzystać ze wszystkich, aby uzyskać efekt stopniowania - najkrótsze rzęsy przykleja się bliżej wewnętrznego kącika, najdłuższe bliżej zewnętrznego. Są różne szkoły przyklejania kępek rzęs, my zawsze robimy to na już wytuszowane rzęsy. 

A cena?

Klasyczne sztuczne rzęsy kosztują średnio około 20-30 złotych. Oczywiście, są na rynku również takie, których cena sięga 200 złotych, ale odradzamy korzystanie z nich początkującym. Do tego trzeba doliczyć koszty dobrego kleju - około 40 złotych (ten dodany do rzęs najczęściej nie jest dobrej jakości). 

Sztuczne rzęsy kupicie niemal w każdej drogerii i perfumerii. Szczególnie polecamy te marki Ardell, Sephora, Eylure, Make Up For Ever.

Więcej o makijażu:
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o przedłużaniu rzęs
Ten tusz pokochasz od pierwszego użycia!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)