POLECAMY

Maseczka do cery tłustej

Która maseczka najlepiej sprawdzi się w przypadku cery tłustej? Przeczytaj!
Maseczka do cery tłustej fot. FREE
Czytałam, że błyszczącą skórę z zaskórnikami dobrze oczyszczają maseczki. Jakich składników powinnam w nich szukać? Jak często je nakładać?
Barbara K. z RedyRzeczywiście maseczki oczyszczające są zbawienne dla tłustej i mieszanej cery. Usuwają z tkanek toksyny powstałe podczas procesów przemiany materii i pomagają pozbyć się martwych komórek. Odblokowują pory, dzięki czemu znajdujący się w skórze nadmiar łoju może przedostać się na jej powierzchnię – to bardzo ważne, bo zalegająca w nich wydzielina jest przyczyną powstawania zaskórników i wyprysków.

Najlepiej zrobią to oczyszczające maseczki zawierające glinki, algi, drożdże, wyciągi  roślinne czy owocowe. Taki zabieg proponuję zaplanować na wczesny wieczór ok. godziny 18, bo wówczas skóra najlepiej przyswaja wszystkie zawarte w kosmetykach składniki.

Dobrym pomysłem jest stosowanie masek w trakcie wieczornej kąpieli  – pod wpływem ciepła pory skóry rozszerzają się i lepiej wchłaniają preparat. Maseczkę proszę nakładać na starannie oczyszczoną z makijażu twarz i zmyć ją po 20 minutach.

radziła kosmetyczka Ewa Krawczyk - konsultantka Dermiki

Masz pytanie dotyczące pielęgnacji cery? Zadaj je na uroda.pl>>>
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)