POLECAMY

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które naprawdę nie mają czasu na codzienne malowanie się lub są uczulone na kosmetyki kolorowe. Dzięki niemu możemy w sposób naturalny podkreślić naszą urodę.
Makijaż permanentny

Zabieg taki umożliwia skorygowanie linii ust, zaznaczenie ich konturu lub uwydatnienie za pomocą wypełnienia dowolnym kolorem. Korekcie można również poddać nasze brwi nadając im odpowiedni kształt i wielkość. Żeby podkreślić oczy maluje się kreski na dolnej i górnej powiece wzdłuż linii rzęs. Makijaż permanentny ma również zastosowanie przy likwidacji blizn i defektów skóry za pomocą wprowadzenia barwnika odpowiedniego do koloru skóry.

Jak długo się utrzymuje makijaż permanentny

Makijaż taki jest bardzo trwały w zależności od rodzaju skóry utrzymuje się od 3 do 5 lat. Trwałość uzależniona jest od wielu czynników np. wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. U starszych osób taki makijaż utrzymuje się dłużej, ponieważ proces odnowy komórek przebiega wolniej.

Jak wygląda taki zabieg

Celem takiego makijażu jest podkreślenie urody, musi być idealnie dopasowany odcień oraz intensywność pigmentu. W zależności od rodzaju robionego makijażu taki zabieg trwa od 30 min do 2 godzin. Po zabiegu pigment jest bardzo ciemny, czym nie należy się przejmować, bo po kilku dniach od zabiegu potrafi zblednąć lub miejscowo zaniknąć. Konieczne jest więc powtórzenie takiego zabiegu po kilku dniach. W czasie zabiegu skóra może być podrażniona. Może też pojawić się miejscowy obrzęk, ale takie objawy szybko ustępują. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie skóry po zabiegu. Nie wolno też korzystać z sauny czy solarium przez przynajmniej dwa tygodnie.

Przeciwwskazania: ciąża, cukrzyca, łuszczyca, infekcje czy przyjmowanie leków sterydowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
Ja zapisalabym sie na kursy ale nie wiem gdzie, zebym mogła tez przy okazji zakładać rzesy swoim klientkom.
/8 lat temu
Nie mam pojęcia, nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Muszę zapytać znajomą, która się zdecydowała i jest bardzo zadowolona. Jeśli jednak planowałabym kiedyś zrobić sobie taki makijaż to na pewno wybrałabym takie miejsce jak Instytut Urody New Look. Z wieloma rzeczami można eksperymentować,ale na pewno nie z wyglądem
/8 lat temu
masz rację, że makijaż permanentny jest coraz bardziej popularny. Ja sama kiedyś zastanawiałam się nad tym, czy nie zrobić sobie takiego makijażu. Bo muszę przyznać, że dla mnie byłaby to super opcja. Po pierwsze nie mam czasu na to, żeby się ładnie pomalować rano, a po drugie mimo moich najlepszych starań i chęci i starań nie umiem sobie zrobić ładnych kresek;/ W moim przypadku tylko makijaż oczy wchodziłby w grę. Też już gdzieś czytałam i słyszałam, że w Instytucie New Look robią bardzo dobrze taki makijaż, może wiesz ile kosztowałby taki makijaż ??
POKAŻ KOMENTARZE (1)