POLECAMY

Twoje brwi wymagają korekty? Ten problem rozwiąże makijaż permanentny

Pomoże skorygować nierówne, zbyt rzadkie czy za krótkie brwi. Uzupełni włoski stracone w wyniku nieumiejętnej depilacji. Dzięki niemu zapomnisz o codziennym makijażu!
/ 5 miesięcy temu
Twoje brwi wymagają korekty? Ten problem rozwiąże makijaż permanentny fot. FREE

Zabieg makijażu permanentnego brwi trwa tylko około godziny-dwóch, za to efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Cała operacja nie jest bolesna, bo znieczula się do niej skórę specjalnym kremem. Ponieważ po zabiegu naskórek będzie się złuszczał, konieczna jest druga wizyta w gabinecie w celu wykonania ewentualnych poprawek (najczęściej wliczona jest w koszt zabiegu).

Wszystko co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym

Wybierz dobrego specjalistę!

Efekt makijażu permanentnego będziesz nosić długo, dlatego musisz wykonać go u sprawdzonej specjalistki. Popytaj wśród znajomych, poczytaj na forach. Linergistka z doświadczeniem wybierze odpowiedni dla ciebie kształt i kolor brwi, pomoże też podjąć decyzję jaką techniką wykonać zabieg.

1. Metoda cieniowania klasyczna

Linergistka wykonuje taki rysunek brwi, który sprawia wrażenie delikatnego cienia pod włoskami. Zaczyna od narysowania kształtu brwi, a potem wprowadza pigment do skóry między włoskami łuku. Cień podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza. W klasycznej metodzie wykonuje się go jednym kolorem. Makijaż uzupełnia braki w linii brwi, podkreśla ich kształt, a ponieważ wtapia się we włoski, wygląda naturalnie.

Cena brwi permanentnych wykonanych metodą cieniowania to 700-1200 zł.

2. Metoda cieniowania ombre

To najnowszy trend w makijażu permanentnym brwi. Używa się do niego kilku kolorów pigmentu, by osiągnąć przejścia tonalne dające naturalny, trójwymiarowy efekt. Rezultat jest bardziej subtelny, a brwi nie są jednolite. Nasycenie linergistka dobiera do typu urody i wieku klientki.

Najpierw rysuje nowy kształt brwi kredką kosmetyczną, a po zaakceptowaniu przez klientkę dobiera barwniki i metodę cieniowania.  Cena brwi permanentnych wykonanych metodą cieniowania ombre to 900-1200 zł.

3. Metoda włoskowa (piórkowa)

Ten sposób polecany jest przy bardzo cienkich i słabych brwiach. Pigment wprowadza się do skóry tak, by tworzył rysunek imitujący naturalne włoski. Tą metodą można zagęścić rzadkie brwi i uzupełnić braki w łuku brwiowym.

Cena brwi permanentnych wykonanych metodą włoskową to 700-1300 zł. 

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu skóra może być delikatnie opuchnięta lub/i zaczerwieniona. Dopóki się nie zagoi nie wolno jej dotykać, a tym bardziej trzeć. Trzeba zrezygnować z solarium, basenu, Spa. Należy szczególnie dbać o higienę i nawilżenie skóry. 
Uwaga! Zaraz po zabiegu kolor będzie znacznie intensywniejszy niż po upływie kilku tygodni, dlatego trochę czasu może zająć zaakceptowanie nowego wizerunku.

Kto nie może poddać się zabiegowi?

Przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele. Należą do nich: aktywna infekcja wirusowa, ciąża, cukrzyca lub łuszczyca, przyjmowanie leków sterydowych. Po ostrzyknięciu twarzy botoksem lub kwasem hialuronowym trzeba odczekać minimum 2 tygodnie.

Więcej kosmetycznych nowości:

Najciekawsze kosmetyki rozświetlająceKosmetyczna lista zakupów na styczeń 2018

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 miesiące temu
Brwi to jest taki element twarzy, że moim zdaniem zawsze powinny być podkreślone. Ja mam bardzo jasne włoski, dlatego zdecydowałam się na makijaż permanentny brwi w Kosmetyka ID. Wyszło bardzo naturalnie, więc polecam.