Twoje brwi wymagają korekty? Makijaż permanentny rozwiąże problem

Pomoże skorygować nierówne, zbyt rzadkie lub za krótkie brwi. Uzupełni włoski utracone w wyniku nieumiejętnej depilacji. Dzięki niemu zapomnisz o codziennym makijażu!
Joanna Futkowska / 01.12.2017 08:51 / aktualizacja: 06.06.2019 11:10
Twoje brwi wymagają korekty? Makijaż permanentny rozwiąże problem fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Zabieg makijażu permanentnego brwi polega na wprowadzeniu płytko pod skórę barwnika. Umieszcza się go na głębokości od 0,3 do 0,8 mm. Zabieg trwa tylko około 1-2 godzin, a efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Z czasem permanentne brwi stają się coraz jaśniejsze. Cała „operacja” nie jest bolesna, bo znieczula się do niej skórę specjalnym kremem. Po zabiegu naskórek będzie się złuszczał, więc konieczna jest druga wizyta w gabinecie, w celu wykonania ewentualnych poprawek (najczęściej wliczona jest w koszt zabiegu).

Makijaż permanentny brwi:

Gdzie zrobić permanentne brwi?

To zabieg, którego efekty będą widoczne na twojej twarzy przez lata. Warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej i wykwalifikowanej specjalistki. Linergistka zwykle ma swoje portfolio do pokazania i ukończone szkolenia. Od jej doświadczenia, wyczucia i umiejętności zależy, czy kolor barwnika będzie dobrze do ciebie dobrany, a w efekcie czy brwi będą wyglądać naturalnie i pasować do rysów twarzy.
Popytaj wśród znajomych, poczytaj na forach – opinie innych to cenne źródło informacji.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym!

Jaki rodzaj zabiegu wybrać?

1. Metoda cieniowania klasyczna

Linergistka wykonuje taki rysunek brwi, który sprawia wrażenie delikatnego cienia pod włoskami. Zaczyna od narysowania kształtu brwi, a potem wprowadza pigment do skóry między włoskami łuku. Cień podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza. W klasycznej metodzie wykonuje się go jednym kolorem. Makijaż uzupełnia braki w linii brwi, podkreśla ich kształt. Wtapia się we włoski, więc wygląda bardzo naturalnie.

Cena brwi permanentnych wykonanych metodą cieniowania to 700-1200 zł.

2. Metoda cieniowania ombre

To najnowszy trend w makijażu permanentnym brwi. Używa się do niego kilku kolorów pigmentu, by osiągnąć przejścia dające naturalny, trójwymiarowy efekt. Rezultat jest bardziej subtelny, a brwi nie są jednolite. Nasycenie jest dobierane do typu urody i wieku klientki. Najpierw linergistka rysuje nowy kształt brwi kredką kosmetyczną, a po zaakceptowaniu przez klientkę dobiera barwniki i metodę cieniowania.

Cena brwi permanentnych wykonanych metodą cieniowania ombre to koszt 900-1200 zł.

3. Metoda włoskowa (piórkowa)

Ten sposób polecany jest przy bardzo cienkich i słabych brwiach. Pigment wprowadza się do skóry tak, by tworzył rysunek imitujący naturalne włoski. Tą metodą można zagęścić rzadkie brwi i uzupełnić braki w łuku brwiowym.

Cena brwi permanentnych wykonanych metodą włoskową to 700-1400 zł.

makijaż permanentny brwi
fot. AdobeStock
 

Jak wygląda makijaż permanentny brwi? Zobacz zdjęcie przed i po zabiegu!

Pielęgnacja brwi po zabiegu

Po zabiegu skóra może być delikatnie opuchnięta lub/i zaczerwieniona. Dopóki się nie zagoi, nie wolno jej dotykać, a tym bardziej trzeć. Trzeba zrezygnować z solarium, basenu i spa. Należy szczególnie dbać o higienę i nawilżenie skóry. 

Uwaga! Zaraz po zabiegu kolor będzie znacznie intensywniejszy niż po upływie kilku tygodni, dlatego trochę czasu może zająć zaakceptowanie nowego wizerunku.

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego

Kto nie powinien robić makijażu trwałego? Osoby przechodzące infekcję wirusową, kobiety w ciąży, chorzy na cukrzycę lub łuszczycę, osoby przyjmujące leki sterydowe. Również jeśli miałaś ostatnio wstrzykiwany na twarzy botoks lub kwas hialuronowy, musisz odczekać minimum 2 tygodnie.
Poza tym zanim zostaniesz zakwalifikowana do zabiegu permanentnego, będziesz proszoną o wypełnienie specjalnej ankiety o chorobach, zabiegach i przyjmowanych lekach.

Więcej na temat makijażu permanentnego:
Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym oczuCzy warto wykonać makijaż permanentny ust?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/13.11.2018 14:50
"Jeżeli makijaż permanentny utrzymuje się kilka lat to znaczy, że do jego wykonania został użyty pigment wykorzystywany do robienia tatuaży. Jest to błąd w sztuce - pigmenty do makijażu permanentnego nie są “na stałe” " No tak, trzeba wmawiać taką technologię , bo traci się klientów i potencjalne zarobki. Moja żona nie ma brwi, utraciła z powodu choroby i jest najpiękniejsza na świcie od 45 lat. A ja mam brwi naturalne ze stałym pigmentem i nigdy w życiu nie robiłem korekty.
/31.07.2018 01:02
Bardzo dobry artykuł! Jedyne, co bym chciała sprostować, jako specjalistka od makijażu permanentnego, to kwestia jego trwałości. W praktyce efekt identyczny z początkowym utrzymuje się około kilkunastu miesięcy i jest to związane z naturalnymi procesami łuszczenia się skóry. Może być to odrobinę krócej lub dłużej - to zależy od tego, jakich kosmetyków używamy, czy mamy tłustą cerę, jak często korzystamy z chemicznych i mechanicznych peelingów. Jeżeli makijaż permanentny utrzymuje się kilka lat to znaczy, że do jego wykonania został użyty pigment wykorzystywany do robienia tatuaży. Jest to błąd w sztuce - pigmenty do makijażu permanentnego nie są “na stałe”. Nasza twarz zmienia się z biegiem lat i makijaż permanentny powinien być dostosowywany do naszej urody - jeśli byłby całkiem trwały, nie byłoby to możliwe. A co do pytania, czy warto zrobić taki makijaż? Oczywiście, że warto. Nasze klientki mówią, że to wielka wygoda i oszczędność czasu :) Pozdrawiam!
/18.12.2017 17:44
Brwi to jest taki element twarzy, że moim zdaniem zawsze powinny być podkreślone. Ja mam bardzo jasne włoski, dlatego zdecydowałam się na makijaż permanentny brwi w Kosmetyka ID. Wyszło bardzo naturalnie, więc polecam.