Makijaż permanentny brwi fot. Adobe Stock

Makijaż permanentny brwi - rodzaje, cena, przeciwskazania

Makijaż permanentny brwi to trwała metoda makijażu, która utrzymuje się 2-3 lata. Dowiedz się, na czym polega, ile kosztuje i gdzie wykonać zabieg.
Joanna Futkowska / 20.11.2019 09:31
Makijaż permanentny brwi fot. Adobe Stock

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzeniu płytko pod skórę barwnika (umieszcza się go na głębokości od 0,3 do 0,8 mm). Zabieg trwa około 1-2 godzin, a efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Z czasem permanentne brwi stają się coraz jaśniejsze.

Makijaż permanentny nie jest bolesny, bo znieczula się do niej skórę specjalnym kremem. Po zabiegu naskórek będzie się złuszczał, więc konieczna jest druga wizyta w gabinecie, w celu wykonania ewentualnych poprawek (najczęściej wliczona jest w koszt zabiegu).

Na skróty:

Gdzie zrobić permanentne brwi?

To zabieg, którego efekty będą widoczne na twojej twarzy przez lata, warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej i wykwalifikowanej specjalistki. Linergistka zwykle ma swoje portfolio do pokazania i ukończone szkolenia. Od jej doświadczenia, wyczucia i umiejętności zależy, czy kolor barwnika będzie dobrze do ciebie dobrany, a w efekcie czy brwi będą wyglądać naturalnie i pasować do rysów twarzy.

Popytaj wśród znajomych, poczytaj na forach - opinie innych to cenne źródło informacji.

Makijaż permanentny - rodzaje zabiegów i ceny

Metoda cieniowania klasyczna

Linergistka wykonuje taki rysunek brwi, który sprawia wrażenie delikatnego cienia pod włoskami. Zaczyna od narysowania kształtu brwi, a potem wprowadza pigment do skóry między włoskami łuku. Cień podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza. W klasycznej metodzie wykonuje się go jednym kolorem. Makijaż uzupełnia braki w linii brwi, podkreśla ich kształt. Wtapia się we włoski, więc wygląda bardzo naturalnie.

Cena brwi permanentnych wykonanych metodą cieniowania to 700-1200 zł.

Metoda cieniowania ombre

To najnowszy trend w makijażu permanentnym brwi. Używa się do niego kilku kolorów pigmentu, by osiągnąć przejścia dające naturalny, trójwymiarowy efekt. Rezultat jest bardziej subtelny, a brwi nie są jednolite. Nasycenie jest dobierane do typu urody i wieku klientki. Najpierw linergistka rysuje nowy kształt brwi kredką kosmetyczną, a po zaakceptowaniu przez klientkę dobiera barwniki i metodę cieniowania.

Cena brwi permanentnych wykonanych metodą cieniowania ombre to koszt 900-1200 zł.

Metoda włoskowa (piórkowa)

Ten sposób polecany jest przy bardzo cienkich i słabych brwiach. Pigment wprowadza się do skóry tak, by tworzył rysunek imitujący naturalne włoski. Tą metodą można zagęścić rzadkie brwi i uzupełnić braki w łuku brwiowym.

Cena brwi permanentnych wykonanych metodą włoskową to 700-1400 zł.

makijaż permanentny brwi
fot. AdobeStock

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Po zabiegu skóra może być delikatnie opuchnięta lub/i zaczerwieniona. Dopóki się nie zagoi, nie wolno jej dotykać, a tym bardziej trzeć. Trzeba zrezygnować z solarium, basenu i spa. Należy szczególnie dbać o higienę i nawilżenie skóry. 

Uwaga! Zaraz po zabiegu kolor będzie znacznie intensywniejszy niż po upływie kilku tygodni, dlatego trochę czasu może zająć zaakceptowanie nowego wizerunku.

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego

Kto nie powinien robić makijażu trwałego?

  • Osoby przechodzące infekcję wirusową,
  • Kobiety w ciąży,
  • Chorzy na cukrzycę lub łuszczycę,
  • Osoby przyjmujące leki sterydowe.

Również jeśli miałaś ostatnio wstrzykiwany na twarzy botoks lub kwas hialuronowy, musisz odczekać minimum 2 tygodnie.

Poza tym zanim zostaniesz zakwalifikowana do zabiegu permanentnego, będziesz proszona o wypełnienie specjalnej ankiety dotyczącej twojego stanu zdrowia. Pojawią się tam pytania o choroby, przebyte zabiegi i przyjmowane leki.

Nie czujesz się gotowa na permanentne brwi? Te kosmetyki pomogą ci na co dzień:

Więcej na temat makijażu permanentnego:
Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym oczuCzy warto wykonać makijaż permanentny ust?