Czy warto wykonać makijaż permanentny ust?

Dowiedz się, jak wygląda zabieg, jak się do niego przygotować i ile kosztuje.
Małgorzata Machnicka / 05.06.2014 11:55
Makijaż permanentny ust fot. Adobe Stock

Permanentny makijaż ust to nic innego jak rodzaj tatuażu, który utrzymuje się od 2 do 5 lat. Barwnik jest nakładany na usta. Wiele kobiet decyduje się na taki zabieg, aby poprawić naturalny kolor ust i wyostrzyć kontury warg.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym!

Jak wyglądają przygotowania do zabiegu?

Przed zabiegiem linergistka przeprowadza rozmowę, podczas której ustala kształt i kolor dopasowany do twojego typu urody - idealny makijaż permanentny powinien być bardzo naturalny.

Przez ok. 3-5 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu należy przyjmować 2 razy dziennie po jednej tabletce Heviranu (na receptę) - pomoże uchronić twoje usta przed wystąpieniem opryszczki. Aby zwiększyć chłonność pigmentu w dniu poprzedzającym zabieg, należy wykonać delikatny peeling ust, a następnie nałożyć delikatny krem.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg można podzielić na kilka etapów. Zazwyczaj spotkanie w gabinecie medycyny estetycznej zaczynam się od wywiadu zdrowotnego. W jego trakcie pacjentka wypełnia ankietę, w której odpowiada na pytania dotyczące jej aktualnego stanu zdrowia. To bardzo ważne, bo zabieg nie może być wykonywany w trakcie ciąży, karmienia piersią oraz u osób cierpiących na infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne lub chorujących na cukrzycę czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest także zażywanie leków rozrzedzających krew i leków sterydowych.

Następnie linergistka nanosi na wargi maść znieczulającą, wykonuje rysunek docelowego kształtu ust i rozpoczyna aplikację barwnika. Makijaż permanentny ust zawsze rozpoczynany jest poprzez wykonanie konturu, dzięki któremu wargi wydają się pełniejsze. Dopiero kolejnym krokiem jest wypełnienie całości barwnikiem.

Zabieg trwa ok. 1-2 godzin, ale po ok. 4 tygodniach jest konieczne uzupełnienie barwnika. Po ok. 3-5 dniach od zabiegu skóra zaczyna się delikatnie łuszczyć. W tym czasie barwnik częściowo znika, czyli wyłuszcza się do 40-50%, dlatego niezbędne jest uzupełnienie makijażu, czyli wzmocnienie koloru. 

Jak wygląda makijaż permanentny ust? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!

Czy zabieg jest bolesny?

Wszystko zależy od tego, jaką masz wytrzymałość na ból. Dla jednych uczucie jest nie do wytrzymania, a dla innych to tylko zwykłe mrowienie. Mimo że partie twarzy, do których wprowadzany jest barwnik, pokrywane są specjalnym krem znieczulającym, który obkurcza mięśnie i hamuje krwawienie to i tak część osób odczuwa dyskomfort.

Zalecenia po zabiegu:

Usta należy smarować kremem After Care BioEvolution lub maścią Solcoseryl 3 razy dziennie przez 7 dni używając w tym celu patyczka kosmetycznego. Składniki tych kosmetyków mających działanie przeciwzapalnie, przeciwkrwotoczne, bakteriobójcze, naprawcze i regenerujące.

Skóra po nałożeniu makijażu permanentnego wymaga szczególnej pielęgnacji - do mycia twarzy należy używać jedynie wody. Przez pierwszy tydzień po zabiegu wszystkie napoje należy pić przez słomkę, poza domem używać jednorazowych sztućców i kubków, unikać gorących i ostrych potraw. Przez pierwszy miesiąc po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu (może dojść do przebarwień).

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża,
 • Anemia,
 • Łuszczyca,
 • Cukrzyca,
 • Przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków,
 • Choroby zakaźne,
 • Choroby nowotworowe w trakcie leczenia,   
 • Choroby serca,  
 • Stany zapalne wokół ust,
 • Czynna opryszczka,
 • Ostrzyknięcie w krótkim czasie przed zabiegiem wypełniaczami ust.

Ile kosztuje makijaż permanentny ust?

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Wypełnienie samych konturów to cena w granicach 600 zł, a wypełnienie kolorem całych warg kosztować od 800 do 1400 zł.

Więcej o makijażu permanentnym:
Jak wygląda makijaż permanentny oczu? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!
Twoje brwi wymagają korekty? Ten problem rozwiąże makijaż permanentny!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/29.11.2018 12:57
ja jestem bardzo zadowolona z efektu makijażu robionego w Magic Visage na Mokotowskiej, dziewczyna robi super, od zawsze chciałam mieć super brwi, a codzienne ich malowanie już mi się znudziło, dlatego zdecydowałąm się na permanentny i w końcu zrealizowałam swoje marzenie.
/31.10.2018 22:10
Itka a jak z terminami w Magic Visage bo słyszałam, że to oblegany salon bo panie faktycznie mają złote ręce.
/30.08.2018 17:56
ja robiłam brwi w Magic Visage na Mokotowskiej 52 i wyszłam zupełnie zmieniona, bardzo mi się podoba to jak Estera wykonała mi makijaż permanentny brwi.
POKAŻ KOMENTARZE (11)