POLECAMY

Makijaż permanentny ust - czy warto?

Wszystko o permanentnym makijażu ust.
Makijaż permanentny ust - czy warto? fot. Fotolia
Permanentny makijaż to nic innego jak rodzaj tatuażu, który utrzymuje się od 2 do 5 lat. Barwnik może być nakładany na brwi, oczy i usta. Wiele kobiet decyduje się na taki zabieg, aby poprawić naturalny kolor ust i wyostrzyć kontury warg.


Makijaż permanentny ust - cena

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Wypełnienie samych konturów to cena w granicach 600 zł, a wypełnienie kolorem całych warg może kosztować od 800 do 1100 zł.


Czy zabieg jest bolesny?

Wszystko zależy od tego jaką macie wytrzymałość na ból. Dla jednych uczucie jest nie do wytrzymania dla innych to tylko zwykłe mrowienie. Mimo że partie twarzy, do których wprowadzany jest barwnik, pokrywane są specjalnym krem znieczulającym, który obkurcza mięśnie i hamuje krwawienie to i tak część osób odczuwa dyskomfort.

Jak wyglądają przygotowania do zabiegu?

Przed zabiegiem kosmetyczka przeprowadzi rozmowę, podczas której ustali kształt i kolor optymalny dla naszego typu urody - idealny makijaż permanentny powinien być bardzo naturalny. Przez 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu należy przyjmować dwa razy dziennie po jednej tabletce Heviran (na receptę) w celu profilaktyki przed wystąpieniem opryszczki. Aby zwiększyć chłonność pigmentu w dniu poprzedzającym zabieg, należy na ustach wykonać peeling, a następnie nałożyć delikatny krem.
 

Jak wygląda zabieg?

Permanentny makijaż ust dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to wprowadzenie pod skórę ziołowego barwnika w dwóch kolorach - pierwszy dwa tony ciemniejszy od ich naturalnej barwy podkreśla kontur a drugi służy do wypełnienia.

Po 2-3 dniach od nałożenia pierwszej warstwy makijażu skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Nie martwcie się, to normalne. Mniej więcej po 3 tygodniach znikają i wtedy można wykonać korektę makijażu, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. Czas zabiegu to średnio około 60 min.


Zalecenia po zabiegu:

Usta należy smarować kremem After Care BioEvolution lub maścią Solcoseryl trzy razy dziennie przez 7 dni używając w tym celu patyczka kosmetycznego. Składniki tych kosmetyków działają przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie, bakteriobójczo, naprawczo i regenerująco na naskórek. Skóra po nałożeniu makijażu permanentnego wymaga szczególnej pielęgnacji - do mycia twarzy należy używać jedynie wody. Przez pierwszy tydzień po zabiegu wszystkie napoje należy pić przez słomkę, poza domem używać jednorazowych sztućców i kubków, unikać gorących i ostrych potraw. Przez pierwszy miesiąc po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu (może dojść do przebarwień).

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża, anemia, bielactwo,  łuszczyca, hemofilia, cukrzyca nieustabilizowana, przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków, choroby zakaźne, choroby nowotworowe w trakcie leczenia,     choroby serca, padaczka, alergia na lidokainę i prylokainę, infekcje, stany podgorączkowe, stany zapalne wokół ust, czynna opryszczka, wysypki lub inne przewlekłe choroby skóry wokół ust (bakteryjne, grzybicze, wirusowe), ostrzyknięcie w krótkim czasie przed zabiegiem wypełniaczami ust, aparat na zębach.


Więcej o makijażu permanentnym:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/wczoraj
Zdecydowanie warto!!! Fajne barwniki do ust są w sklepie
/4 dni temu
A co sądzicie o zabiegu w TLC CLINIC Ostrołęka? Słyszałam dobre opinie, ale wolałabym się upewnić...
/rok temu
Ten makijaż robię co kilka lat w Klinice Urody, bo bardzo ułatwia życie, szczególnie rano, kiedy każda minuta jest na wagę złota :)
POKAŻ KOMENTARZE (8)