Makijaż permanentny brwi fot. Adobe Stock

Kobieta trafiła do szpitala po zabiegu makijażu permanentnego brwi. Dlaczego?

Okropna infekcja i trzy dni w szpitalu. Nieumiejętnie wykonany makijaż permanentny może mieć groźne konsekwencje.
Marta Kosakowska / 07.05.2018 15:52
Makijaż permanentny brwi fot. Adobe Stock

Makijaż permanentny brwi ma wiele zalet. Pozwala szybko i na długo zagęścić oraz przyciemnić brwi. Nic dziwnego, że z roku na rok zyskuje na popularności. Decydując się na zabieg, warto mieć pewność, że będzie on wykonany przez doświadczonego specjalistę. Nieodpowiedni wybór gabinetu kosmetycznego może mieć ogromne konsekwencje dla zdrowia. Idealnym przykładem jest historia kobiety, która niemal prosto z gabinetu kosmetycznego, trafiła na oddział szpitalny.

Bohaterką historii jest anonimowa Amerykanka, która lokalna telewizja WDIV-TV Local 4, przedstawiła jako "Jennifer". Jennifer chciała poprawić wygląd swoich cienkich i jasnych brwi. W tym celu zdecydowała się na zabieg makijażu permanentnego. Niestety zamiast cieszyć się pięknymi brwiami, wylądowała w szpitalu z okropną infekcją. Bąble, pieczenie, ból - tak wyglądała skóra wokół brwi krótko po wykonaniu zabiegu. Początkowo pojawiło się jedynie niewielkie zaczerwienienie, jednak reakcja skórna zaczęła przybierać na sile. Jennifer udała się do lekarza, gdzie natychmiast zlecono podanie antybiotyku oraz sterydów. Kobieta musiała zostać w szpitalu na trzy dni.

„Dipped brows” to najmodniejszy trend w stylizacji brwi. Odważysz się?

Makijaż permanentny - na co zwracać uwagę?

Makijaż permanentny polega wykonaniu na skórze mikronakłuć, przez które wprowadzany jest barwnik. Metoda nieco przypomina wykonanie klasycznego tatuażu. Jednak w przeciwieństwie do niego, nie jest trwała. Z czasem makijaż permanentny blednie i zanika. Może utrzymać się na skórze przez maksymalnie trzy lata.

Kuszące? Owszem! Tym bardziej, że za pomocą zabiegu można podkreślić nie tylko brwi, ale również kontur ust, czy nawet narysować eleganckie kreski na powiekach. Decydując się na makijaż permanentny warto wybrać sprawdzonego specjalistę, który nie tylko ma doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów, ale przede wszystkim - dba o wysoki standard higieny.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego zadbaj o:

  • długą i wyczerpującą rozmowę z osobą, przeprowadzającą zabieg;
  • zwróć uwagę na kwestię sterylizacji igieł oraz warunki higieniczne, panujące w gabinecie;
  • zapytaj o stosowane barwniki i zgłoś, jeśli jesteś na coś uczulona;
  • dowiedz się, czy będzie zastosowane znieczulenie;
  • dopytaj o dokładny koszt oraz kwestię ewentualnych poprawek.

Źródło: buzzfeed.com

Przeczytaj:
„Bałam się, że stracę palec”. Po pedicure u kosmetyczki kobieta wylądowała w szpitalu
Makijaż tymi kosmetykami to czysta przyjemność! Nadają się nawet do wrażliwej cery