Delikatny, naturalny makijaż z TikToka fot. ImaxTree/ AgencjaFree

„Podmalowanie” : sekretny trik makijażystów, który zapewnia idealny, naturalny wygląd

Technika robienia makijażu „underpainting” tzw. podmalowanie, to obecnie najgorętszy trend na TikToku. Nie jest nowością — wizażyści znają i stosują ją od lat, jednak głośno zrobiło się o niej dopiero niedawno, dzięki wideo od Katie Jane Hughes. Co się za nią kryje i na jakie efekty możemy liczyć?
/ 14.11.2022 05:31
Delikatny, naturalny makijaż z TikToka fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Chociaż możemy mieć różny stosunek do TikToka (możemy go kochać, lub zupełnie nie rozumieć i unikać jak ognia) to nie można odmówić mu wpływu, jaki wywarł na cały świat piękna. Wręcz postawił go na głowie. Teraz, gdy czytamy o nowym trendzie w makijażu, pielęgnacji, czy bestsellerowym kosmetyku, oczywiste, że stoi za tym popularna platforma.

Dziewczyny, szczególnie chętnie dzielą się tam trikami dotyczącymi make-upu. Dzięki nim, dowiedziałyśmy się m.in. jak dopasować róż do koloru pomadki, jak malować rzęsy, żeby maksymalnie je wydłużyć oraz jak zrobić perfekcyjną jaskółkę na oku. Teraz, głośno jest o nowej technice robienia makijażu „underpainting” tzw. podmalowaniu, którą podzieliła się makijażystka Katie Jane Hughes. Okazuje się, że nie jest nowa — wizażyści znają i stosują ją w swojej pracy od lat, jednak dopiero po opublikowanym wideo zrobiło się o niej głośno. Przeżywa prawdziwe odrodzenie.

„Underpainting” — na czym polega nowa technika z TikToka?

„Podmalowanie” polega na odwróconej kolejności nakładania kosmetyków. Podczas gdy w podstawowej metodzie, pierwszą rzeczą, jaką nakładamy jest podkład, w tym przypadku — zostawiamy go na sam koniec. Makijaż zaczynamy od konturowania twarzy bronzerem, następnie skupiamy się na rumieńcu i dopiero później na kryciu.

Ważne jest, aby wszystkie produkty dokładnie ze sobą wymieszać — najlepiej użyć do tego gąbeczki lub puszystego pędzla. Dzięki takiej metodzie uzyskujemy delikatne, promienne i przede wszystkim, naturalne wykończenie, bez efektu maski. Zobaczcie, jak krok po kroku robi to Katie i jakie są efekty:

@katiejanehughes Underpainting? A make up technique check it out!!! ##fyp##makeuptricks##kjh##celebmakeup##blushhack##bronzerhack ♬ original sound - Katiejanehughes

Czytaj także:
„Doe eyes” - najnowszy trend z TikToka, który zapewni ci słodki i niewinny wygląd
Jak idealnie dopasować róż do szminki? Sprytny trik, który działa za każdy razem