demakijaż fot. FREE

Jak wykonać demakijaż po imprezie

Po powrocie do domu marzysz tylko o tym, by zasnąć. Radzimy, jak w szybki sposób wykonać demakijaż twarzy
Elżbieta Mańkowska / 02.01.2014 10:23
demakijaż fot. FREE

Co trzecia kobieta średnio dwa razy w tygodniu nie zmywa makijażu przed snem. Jakie mogą być skutki? „Jednorazowy brak demakijażu to zaczerwienione oczy i przesuszona, ziemista cera następnego dnia rano oraz… ubrudzona poduszka” – żartuje Andrzej Sawicki, makijażysta Rimmel. Częstsze zaniedbania mogą przysporzyć nam więcej kłopotów, jak opuchnięcia powiek, zapalenie spojówek, osłabienie i wypadanie rzęs. jak tego uniknąć? Niestety mimo zmęczenia po całonocnej imprezie nie można zapomnieć o demakijażu twarzy. Żeby po powrocie z imprezy zmyć makijaż sprawnie, skutecznie i nie podrażniając skóry, warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty, a potem postępować według naszych wskazówek.

Wersja dla perfekcjonistki


1. Zacznij od demakijażu okolic oczu. Najtrudniej pozbyć się tuszu i eyelinera. „Żeby nie rozciągać delikatnej skóry powiek, użyj dwufazowego płynu” radzi Andrzej Sawicki. „Nasącz nim dwa płatki kosmetyczne i połóż je na zamknięte oczy na około 10 sekund, lekko przyciskając. W tym czasie preparat rozpuści zawarte w kosmetykach woski i łatwiej będzie je usunąć. Pozostałości oleistego płynu do demakijażu mogą podrażniać oczy, dlatego zmyj je płatkiem nasączonym płynem micelarnym lub bezalkoholowym tonikiem.”

2. Oczyść usta ze szminki. Najskuteczniej usuniesz ją płatkiem nasączonym tym samym dwufazowym kosmetykiem, który zastosowałaś do demakijażu oczu. 

3. Umyj twarz. Wylej na dłoń odrobinę mleczka lub olejku, który będzie skuteczniejszy w przypadku trwałego podkładu. Rozmasuj go na twarzy, rozprowadzając kosmetyk dokładnie, także przy linii włosów, przy uszach i pod brodą. Pozostaw na 15 sekund, by preparat rozpuścił zanieczyszczenia. Preparat najlepiej usunąć bawełnianą myjką zmoczoną w ciepłej wodzie. Przecieraj twarz, aż ręczniczek będzie całkiem czysty. Wtedy będziesz mieć pewność, że na skórze nie pozostały resztki makijażu. Zamiast myjką, możesz też oczyścić skórę bawełnianymi płatkami nasączonymi tonikiem.

Wersja ekspresowa dla "leniuszków"


1. Najszybciej usuniesz makijaż chusteczkami. Ale uwaga, nie dziecięcymi, które tylko nawilżają, nie oczyszczając skóry, lecz specjalnymi do demakijażu. Przed wyjściem lepiej połóż je na nocnym stoliku...
Minus: to jednocześnie najmniej dokładna metoda. „Innym, o wiele korzystniejszym dla cery sposobem, jest zmycie całego makijażu wodą micelarną” – mówi Andrzej Sawicki. Ale jeśli użyłaś wodoodpornego tuszu, jego resztki mogą pozostać na rzęsach.

2. Szybki, powierzchowny demakijaż powinnaś nadrobić poranną pielęgnacją. „Po przebudzeniu musisz ponownie oczyścić twarz, tym razem dokładnie” – zaleca ekspert. „Przydadzą się też nawilżające krople do oczu, bo spojówki mogą być podrażnione przez pozostałości maskary lub eyelinera. Dodatkowo nałóż serum lub maseczkę nawilżającą, w ramach rekompensaty dla cery zaniedbanej poprzedniej nocy.”

Na podstawie artykułu Małgorzaty Nawrockiej- Wudarczyk z Urody