
Jak z obrazka
Równe, pełne, jednolite zabarwione kolorem usta. Kontur brwi bez najmniejszej skazy. Czarujące, pełne wyrazu spojrzenie podkreślone wianuszkiem rzęs. Każda kobieta potrafi wytworzyć takie cudo codziennie rano, spędzając krótszą (bądź dłuższą) chwilę przed lustrem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pań, znudzonych monotonnymi czynnościami porannego makijażu, gabinety kosmetyczne oferują nam makijaż permanentny (trwały), którego nigdy nie trzeba zmywać ani nakładać ponownie.
Warto przeczytać: Makijaż permanentny - co o nim wiesz?
Wytatuowany makijaż
Makijaż permanentny można porównać do tatuażu. Wykonywany jest podobną metodą – drobnych nakłuć igłą. Różnica polega na tym, że w przypadku tatuażu, barwnik wprowadzany jest w nieco głębsze warstwy skóry. Co za tym idzie – taka metoda koloryzacji skóry jest bolesna i traumatyczna ze względu na konieczność używania igieł. Oczywiście ból ten jest minimalizowany dzięki doświadczeniu wykonujących go osób oraz zaawansowanemu technicznie sprzętowi. Cały zabieg odbywa się w dwóch etapach – przy okazji pierwszego barwnik może rozprowadzić się nierównomiernie, drugi odbywa się celem poprawy i ulepszenia efektu.
Makijaż permanentny tylko dla poprawienia urody?
Wbrew pozorom, makijaż permanentny nie jest stosowany jedynie przez kobiety, którym „nie chce się” codziennie od nowa malować. Taki makijaż często wykonują osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą cieszyć się atutami swojej urody – na przykład po chemioterapii lub po urazach i zniekształceniach twarzy. Makijaż permanentny może symulować owłosienie (brwi i rzęsy, które wypadają w trakcie leczenia przeciwnowotworowego) albo maskować blizny lub przebarwienia twarzy.
Ciemne strony trwałego makijażu
Niestety poza trwałą urodą, zabieg ten może przysporzyć także problemów. Na chwilę obecną działania niepożądane przy okazji wykonywania tego rodzaju procedur, zdarzają się bardzo rzadko – jednakże nie można ich wykluczyć. Są to przede wszystkim zakażenia – bakteryjne i wirusowe (włącznie z opryszczką – osoby, które poddają się temu zabiegowi muszą profilaktycznie przyjąć lek antywirusowy). W czasie około dwóch tygodni od zabiegu skóra może być opuchnięta i podrażniona. Istnieją także pojedyncze przypadki uczulenia na wprowadzany pod skórę barwnik.
Przeczytaj też: Czy makijaż jest zdrowy?
Makijaż na zawsze?
Decydując się na takie ulepszenie aparycji należy pamiętać, że przez najbliższych kilka lat nie będziesz mogła zmienić swojego wyglądu. Warto więc zdecydować się na lżejszy makijaż, który będzie można ewentualnie uzupełniać. Po około dwóch latach, makijaż zacznie blednąć i może wymagać korekty.
WYPOWIEDZ SIĘ!