POLECAMY

Chroń skórę przed słońcem: Słoneczna dziewczyna

Dziewczyny o takim typie urody raczej nie mają problemów ze słońcem, opalają się szybko na brązowy kolor. Jednak wciąż muszą pamiętać o odpowiedniej ochronie.
Chroń skórę przed słońcem: Słoneczna dziewczyna fot. ONS

Karnacja oliwkowa, oczy brązowe albo piwne, włosy ciemny blond lub jasny brąz. Jeżeli masz właśnie taki fototyp, raczej nie ulegasz poparzeniom. Nie daj się jednak zwieść pozorom i koniecznie stosuj kosmetyki z filtrem SPF 20 lub SPF 10. Brak ochrony przed promieniowaniem UVA można przypłacić nie tylko szybkim starzeniem się skóry, ale także nowotworem. „Promienie UVA docierają do skóry właściwej i powodują uszkodzenie sieci proteinowej zbudowanej z kolagenu i elastyny. Skóra traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia i rozszerzone naczynka” – tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog z Centrum WellDerm we Wrocławiu. „Pod wpływem promieniowania słonecznego uwalniają się również wolne rodniki, które powodują uszkodzenie DNA komórkowego, mutacje i nieodwracalne zmiany w skórze”.

Dla ciebie:

Wodoodporny krem ochronny SPF 25 (Iwostin, 50 ml, 33 zł), Ochronna mgiełka do ciała SPF 20 (Garnier, 150 ml, 28 zł), Krem do twarzy SPF 20 (Maria Galland, 50 ml, 169 zł)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)