paznokcie, odżywka, dłonie fot. FREE

Paznokcie bez skazy

Powinny być lekko wypukłe, zaróżowione i elastyczne. Podpowiemy ci, co robić, by zawsze takie były.
/ 31.03.2010 10:21
paznokcie, odżywka, dłonie fot. FREE
Na stan paznokci negatywny wpływ ma dieta uboga w witaminy (zwłaszcza z grupy B) i mikroelementy. Osłabieniu płytek sprzyja też zła pielęgnacja: zmywacze z acetonem, metalowe i gruboziarniste pilniczki.

Pomoże odżywka. Gdy paznokcie są miękkie i nie rosną, wybierz preparat z minerałami i witaminami. Jeśli łatwo się łamią, brak im wapnia i magnezu. Bruzdki i matowy nalot znikną po zastosowaniu odżywki z algami, wyciągami roślinnymi, ceramidami. Zażółcenia rozjaśni specjalny wybielacz. Kosmetyk stosuj 1–2 razy w tygodniu.

Skuteczne są też domowe sposoby. Wcieraj w paznokcie lekko podgrzaną oliwę. Regularnie masuj płytki – to poprawi ich elastyczność, usprawni przepływ krwi i zapobiegnie zadzieraniu się skórek. Pożółkłe paznokcie wybielisz, zanurzając opuszki palców w miąższu cytryny.

Nasza rada:
Jeśli często obgryzasz paznokcie, pociągnij je olejkiem cytrusowym. Gorzki smak oduczy cię brzydkiego nawyku.

Wypróbuj preparaty:

Miracle Cure – odżywka do rozdwajającej się płytki. Sally Hansen, ok. 43 zł (1) Żel wzmacniający, z wapniem. Killys, ok. 11 zł (2) Wybielacz. Essence, ok. 10 zł (3) Lakier z witaminami. Eveline Cosmetics, ok. 6 zł (4)SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)