Jak zrobić koka? - 5 superszybkich koczków

Chcesz zmienić fryzurę? Dowiedz się, jak zrobić koka! Przedstawiamy najlepsze pomysły na łatwe i szybkie koczki, które bez wątpienia pokochacie
/ 26.02.2016 16:31

Chcesz zmienić fryzurę? Dowiedz się, jak zrobić koka! Przedstawiamy najlepsze pomysły na łatwe i szybkie koczki, które bez wątpienia pokochacie! 

kok, dziewczyna

fot. Fotolia

Kok to idealna fryzura na co dzień, gdy chcemy upiąć włosy, wręcz obowiązkowa, gdy wybieramy się na uroczystość. Dzisiejsze propozycje nie są zbyt oficjalne i upięte z chirurgiczną precyzją. To fryzury raczej na luzie, niezobowiązujące, a jednocześnie kobiece. Sprawdzą się doskonale jako codzienne uczesanie, ale także i na wieczorne wyjście. Niektóre w lekkim nieładzie, inne romantyczne. Ale wszystkie mają wspólny mianownik: nie wymagają specjalnych umiejętności i są szybkie w upięciu. Dowiedz się, jak zrobić koka, który podkreśli twoje piękno i doda ci uroku.

Jak zrobić koka? - 5 koczków, które warto wypróbować:

1. Podpięty

Mimo, że kok jest superszybki i łatwy w wykonaniu, jednocześnie jest też bardzo efektowny. Taka fryzura sprawdzi się na romantycznej kolacji, eleganckim przyjęciu, czy spotkaniu z przyjaciółmi. Będzie doskonałym dopełnieniem stylizacji z sukienką w roli głównej. Urocza, kobieca, ale nie nazbyt poważna. Bez najmniejszych problemów wykonasz ją sama.

2. Romantyczny

Propozycja bardzo kobieca i romantyczna. Nie znaczy to bynajmniej, że taki koczek sprawdzi się tylko i wyłącznie na randce. Możecie tak upiąć włosy także na co dzień: na uczelnie, do pracy, do kina, na wieczorne wyjście. Choć kok prezentuje się efektownie, jest bardzo łatwy w wykonaniu. Sekret tkwi w zrolowanych i upiętych pasmach włosów.

3. Z warkocza

Bardzo łatwy koczek, którego wykonanie nie zajmie Ci więcej jak 5 minut. Wersja popularnego, zwiniętego koczka, ale tym razem z warkoczem w roli głównej. Fryzura subtelna i dziewczęca. Ale jeśli wolicie artystyczny nieład, wystarczy warkocz przed podpięciem trochę rozluźnić i potargać. 

4. Jak zwinięta lina

Idealna codzienna propozycja. Kobieco, ale na luzie – i do dżinsów, i do sukienki. Nie wymaga żadnych zdolności fryzjerskich, a efekt końcowy jest bardzo ciekawy. Cały sekret tego koczku tkwi w zwinięciu włosów niczym linę i podpięciu za pomocą wsuwek. 

5. Podwójnie zakręcony

Czyli wariacja na temat prostego koka, w wersji podwójnie zakręconej i z rolowaną grzywką. Kok bardzo prosty, a jednocześnie ciekawy. Idealny na co dzień. Kok składa się z dwóch mniejszych koczków umieszczonych jeden pod drugim, dzięki temu fryzura prezentuje się oryginalnie.

Zobacz również:

10 najlepszych fryzur z długich włosów
10 superfryzur z krótkich włosów