Bob z grzywką odmładza, optycznie wysmukla i podkreśla rysy twarzy. Komu pasuje?

Bob z grzywką fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Bob z grzywką to bardzo kobiece cięcie, które odejmuje lat. Pasuje zarówno do kwadratowych i trójkątnych twarzy, jak i tych okrągłych - kluczem do sukcesu jest jego odpowiednia długość.
Małgorzata Machnicka / 16.08.2021 06:39
Bob z grzywką fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Bob z grzywką to zdecydowanie jedna z naszych ulubionych fryzur! Jest niezwykle twarzowa (pasuje chyba każdej kobiecie), od lat nie wychodzi z mody i nie wymaga długiej stylizacji - nawet, gdy nie masz czasu ułożyć włosów, wygląda świetnie. 

O popularności boba z grzywką najlepiej świadczy fakt, że pokochały go gwiazdy. Nosiła go Katy Perry, Naomi Campbell, Katie Holmes, Rihanna czy Taylor Swift. 

Spis treści:

  1. Komu pasuje bob z grzywką?
  2. Jak układać boba z grzywką?
  3. Bob z grzywką - koloryzacja
  4. Rodzaje boba z grzywką

Komu pasuje bob z grzywką?

Nie ma znaczenia, jakie masz włosy (cienkie, grube, kręcone, falowane czy proste) - odpowiednie strzyżenie sprawi, że bob z grzywką będzie pasował również do ciebie. 

Długość boba z grzywką dobieraj według zasad: 

  • twarz okrągła: bob sięgający do ramion,
  • twarz owalna: tu wyjątek, każda długość będzie wyglądała świetnie,
  • twarz kwadratowa: najlepszy będzie bob sięgający kilka cm za brodę, 
  • twarz trójkątna: bob o długości do linii szczęki. 

Pamiętaj, aby grzywkę również dobierać do kształtu twarzy. Ta prosta i gruba, najlepiej sprawdzi się przy owalnych twarzach, ta lekka i pocieniowana przy kwadratowych i okrągłych. Dobrym rozwiązaniem jest również grzywka na bok, czyli grzywka asymetryczna - jest uniwersalna i pasuje każdemu.

bob z grzywką jak układać
fot. Bob z grzywką/ImaxTree/AgencjaFREE

Jak układać boba z grzywką?

Ogromnym plusem jest to, że boba z grzywką można nosić na wiele sposobów - jeśli lubisz eksperymentować, tym bardziej zakochasz się w tej fryzurze.

Co więcej, fryzura bob nie wymaga długotrwałej i skomplikowanej stylizacji. Jeśli użyjesz prostownicy i kosmetyków wygładzających, stworzysz look w stylu lat 20. Z pomocą soli morskiej i suszarki z dyfuzorem uzyskasz bardziej nowoczesny, surferski look.   

Bob z grzywką dla kogo
fot. Bob z grzywką/ ImaxTree/AgencjaFREE/Leonard

Bob z grzywką - koloryzacja

Fryzura bob w tej kwestii też jest dość elastyczna. Jeśli lubisz gładkie, jednobarwne koloryzacje (niech Mia z Pulp Fiction posłuży za inspirację) zdecyduj się na gładko ułożone włosy z krótką, zawadiacką grzywką.

Jeśli wolisz wielowymiarowe farbowanie postaw na włosy do ramion i ombre - dodasz fryzurze jeszcze więcej objętości.

Rodzaje boba z grzywką 

Najpopularniejsza wersja tej fryzury ma prostą grzywkę i włosy obcięte pod skosem (dłużej z przodu, krócej z tyłu), co bardzo podkreśla linię żuchwy i wysmukla rysy.

Jednak bob, mimo że to z założenia krótka fryzura, może mieć różną długość. Najkrótszą wersją jest pixie bob, który kończy się mniej więcej tuż na linii ucha. Wygląda nowocześnie i awangardowo. 

Szalenie modny jest krótki bob z grzywką na bok - daje ogromne możliwości stylizacyjne.

Long bob to z kolei najdłuższa wersja boba - może nawet sięgać do ramion. Ma działanie wysmuklające - sprawdzi się przy każdym kształcie twarzy. Doskonale będzie wyglądać w wersji z grzywką rozchodzącą się na boki, czyli tzw. curtain bang.

bob z grzywką dla kogo
fot. Bob z grzywką/ ImaxTree/AgencjaFREE/Leonard

Czytaj także:
Fryzury wyszczuplające okrągłą twarz
Najlepsze fryzury dla cienkich włosów
Katalog fryzur z krótkich włosów

Redakcja poleca

REKLAMA