Krótkie, półdługie i długie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą: inspiracje na modne cięcia, które działają jak Photoshop

fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - krótkie, półdługie i długie fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Istnieje wiele stylowych fryzur, które optycznie wyszczuplają twarz. Świetnie działają m.in. romantyczne fale, uczesania na bok, grzywka curtain bags i delikatne cieniowanie. Należy za to unikać mocnych skrętów, idealnie prostych cięć i końskiego ogona - tylko ją uwydatnią. Odkryj modne krótkie, długie i półdługie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą, które sprawdzą się nie tylko na co dzień, ale też na wesele i inne uroczystości.
Małgorzata Machnicka / 17.08.2023 08:35
fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - krótkie, półdługie i długie fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Cechy charakterystyczne dla okrągłej twarzy to pełne policzki i delikatnie zarysowana broda. Taki kształt dodaje uroku i odmładza, jest jednak dość wymagający w kwestii fryzur.

Znalezienie idealnej fryzury wyszczuplającej twarz okrągłą to trudne zadanie, ale nie niemożliwe. Istnieje wiele stylowych cięć, które działają jak Photoshop - wyszczuplają i wydłużają. Podstawą jest tutaj dobry fryzjer, który dobierze je idealnie do tekstury włosów oraz twojego własnego stylu. 

Oto garść inspiracji na sprawdzone krótkie, półdługie i długie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą.

Spis treści:

  1. Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą
  2. Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - włosy półdługie
  3. Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - długie włosy
  4. Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - czego unikać?

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą

Fryzura pixie na wyszczuplenie twarzy

Jedną z najpopularniejszych krótkich fryzur wyszczuplających twarz okrągłą jest pixie bob, charakteryzująca się krótkimi włosami z tyłu i dłuższymi z przodu. To ponadczasowe cięcie jest dobre zarówno dla cienkich, jak i grubych włosów.

Pixie bob warto połączyć z dłuższą i postrzępioną grzywką. Możesz ją zaczesywać również na bok, co optycznie zmieni proporcje twarzy. Włosy powinny być pocieniowane, lekko zmierzwione, wtedy będzie wydawała się smuklejsza.

Fryzury damskie na krótkie włosy 2023: katalog najmodniejszych cięć

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Fryzura bob na wyszczuplenie twarzy

Inną, równie korzystną krótką fryzurą wysmuklającą twarz okrągłą jest krótki bob. Im linia włosów będzie bardziej ścięta (pod skosem, krócej z tyłu dłużej z przodu), tym uzyskasz lepszy efekt. Uwaga: przy takim cięciu należy zrezygnować z prostej grzywki. Świetnie sprawdzi się za to asymetryczna i rozłożona na boki. 

Fryzura bob: jakie są rodzaje i komu pasuje to modne cięcie? Inspiracje

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą fot. ImaxTree/AgencjaFree

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - włosy półdługie 

Long bob na wyszczuplenie twarzy

Idealną fryzurą wyszczuplającą twarz dla włosów półdługich jest long bob z lekko pocieniowaną grzywką i rozłożoną na boki. Doda lekkości i optycznie wysmukli buzię. Dobrze, jeśli włosy będą lekko pofalowane lub w delikatnym nieładzie.  

Jak zrobić loki bez użycia lokówki i prostownicy? 5 sposobów na piękny skręt

Półdługie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą fot. ImaxTree/AgencjaFree

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - długie włosy 

Mocne wycieniowanie na wyszczuplenie twarzy

Długie włosy, które mają wyszczuplać twarz, powinny być dobrze wycieniowane. Cieniowanie sprawia, że fryzura staje się lekka i pełna objętości. Działanie wysmuklające ma również asymetryczna grzywka, która nieco opada na buzię. Świetnie sprawdzi się również curtain bangs, czyli grzywka równomiernie rozkładająca się na boki, szalenie modna od kilku sezonów.

Grzywka francuska - komu pasuje i jak ją obciąć samodzielnie w domu?

Długie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą  fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Delikatne fale na wyszczuplenie twarzy

Delikatne fale na całej długości i włosy uniesione u nasady to kolejna, odpowiednia fryzura dla długich włosów i okrągłej twarzy. Dobrym rozwiązaniem jest zawiązanie w wierzchniej warstwy w półkoczka - fryzura half bun to hit już od kilku lat. Zdecydowanie zrezygnuj z mocnych skrętów, które jeszcze bardziej uwydatnią okrągły kształt twarzy.

Okrągłą twarz wysmuklą również włosy przerzucone na jedną stronę. To nonszalanckie uczesanie świetnie sprawdzi się jako fryzura na wesele. Możesz urozmaicić ją dodatkami np. kwiatem lub lśniącą, ozdobną spinką.

Długie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - czego unikać?

Oprócz fryzur, które dobrze sprawdzają się na wyszczuplenie twarzy, są też fryzury, których lepiej unikać, jeśli chcesz optycznie wysmuklić buzię. Oto one.

Burza loków

Włosy mocno zakręcone (na wałki lub za pomocą lokówki) tworzą dodatkową objętość. Poszerzą więc twarz, przez co policzki będą się wydawały jeszcze bardziej okrągłe.

Proste cięcie

Proste cięcia dodają objętości na wysokości policzkówa to zdecydowanie nie sprzyja okrągłej, pulchnej twarzy.

Fryzura z prostą grzywką 

Kobietom o okrągłej twarzy, niepolecane są również fryzury z idealnie prostą grzywką, bez względu na jej długość. Świetnie sprawdzi się natomiast wycieniowana i postrzępiona, najlepiej asymetryczna. 

Grzywka na prosto - komu pasuje, jakie są rodzaje i jak samemu obciąć grzywkę na prosto?

Koński ogon

Włosy gładko zaczesane i związane z tyłu to kolejna fryzura, która niekorzystnie wygląda przy okrągłej, pulchnej twarzy. Nie oznacza to jednak, że musisz z niej całkowicie rezygnować. Lepszy efekt uzyskasz, gdy wypuścisz kilka luźnych pasm przy twarzy. 

Jednotonowa koloryzacja

Jeśli chcesz optycznie wyszczuplić okrągłą twarz, unikaj jednotonowej koloryzacji. Im włosy będą miały więcej refleksów, tym lepiej - warto dodać kilka jaśniejszych pasm tuż przy buzi. Świetnie sprawdzi się koloryzacja sombre i flamboyage.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 13.08.2021

Czytaj także:
Dobór fryzury do kształtu twarzy: praktyczne porady, dzięki którym wybierzesz idealne cięcie
Fryzury na tłuste włosy: 5 awaryjnych upięć, które zrobisz w mgnieniu oka
Fryzury na proste włosy: 17 modnych upięć na każdą okazję