POLECAMY

Chcesz wyszczuplić okrągłą twarz? Wybierz odpowiednią fryzurę!

Sprawdź, w jakich uczesaniach będziesz wyglądać świetnie, a jakich powinnaś się wystrzegać.
Joanna Futkowska / 8 miesięcy temu
Chcesz wyszczuplić okrągłą twarz? Wybierz odpowiednią fryzurę! fot. FREE

Okrągła twarz to zmora wielu kobiet. A wystarczy wybrać się do dobrego fryzjera i poprosić, aby wyczarował wam fryzurę optycznie wyszczuplającą twarz.

Jakie fryzury pasują do okrągłej twarzy?

Te fryzury pasują do okrągłej twarzy:

  • Włosy długie i półdługie

Warto je zapuścić, bo jeśli zejdą już poniżej linii brody, twarz będzie wydawała się szczuplejsza. Najkorzystniej prezentują się włosy do ramion ze skośną grzywką. We fryzurę warto wprowadzić trochę asymetryczności, to optycznie wydłuży twarz. Z tego powodu dobrze sprawdza się uczesanie z przedziałkiem z boku.

Włosy powinny być lekko pofalowane (np. ułożone w modne ostatnio płaskie fale) lub lekko zmierzwione, ale tak by ich objętość zwiększała się pod linią podbródka. Doskonałym rozwiązaniem jest lob, czyli long bob, właśnie w wersji do ramion.

  • Krótkie fryzury

Jest też kilka fryzur z krótkich włosów, które pozwolą optycznie wydłużyć twarz. Przede wszystkim pixie - krótka fryzurka z włosami krótkimi z tyłu i dłuższymi z przodu. Grzywka powinna być długa i trochę postrzępiona. Zaczesujemy ją na bok, to optycznie zmienia proporcje twarzy. Włosy powinny być pocieniowane, lekko zmierzwione, wtedy twarz będzie się wydawała mniej okrągła.

Inną korzystną przy okrągłej twarzy fryzurą jest irokez. To propozycja dla odważnych – mocno wystrzyżone lub nawet wygolone boki i dłuższy wystrzępiony środek. Na czubku głowy włosy muszą być postawione. Można je wymodelować na żel, albo podtapirować.

Tych fryzur unikaj!

  • Burza loków - włosy mocno zakręcone (na wałki czy lokówką) tworzą dodatkową objętość. Poszerzą więc tylko twarz, a policzki będą się wydawały jeszcze bardziej okrągłe.
  • Klasyczny krótki bob do linii szczęki i inne cięcia dodające objętości na wysokości policzków - to najprostszy sposób, by poszerzyć optycznie twarz.
  • Fryzura z prostą grzywką - lepiej z niej zrezygnować, bo optycznie poszerzy twarz. Jeśli nie potrafisz się bez niej obejść, wycieniuj ją i obetnij tak, by była nieco krótsza pośrodku, a dłuższa po bokach. To nie poszerzy twarzy. Niekorzystnie podkreśli krągłość twarzy również krótka, prosta grzywka.
  • Z przedziałkiem pośrodku głowy - takie uczesanie sprawia, że uwaga patrzących koncentruje się na środku twarzy, a ona wydaje się jeszcze bardziej okrągła.

Więcej na temat fryzur dla okrągłej twarzyJakie fryzury pasują do okrągłej twarzy?
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
Opublikowano raport na temat skuteczności tabletek na odchudzanie dostępnych w Polsce, raport na stronie rankingtabletkinaodchudzanie pl