Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Krótkie, półdługie i długie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - inspiracje na modne cięcia

Chcąc optycznie wysmuklić twarz, stawiaj na cieniowane fryzury, które będą wyglądać lekko i dodadzą objętości. Unikaj za to idealnie prostych cięć i z równą grzywką. Poznaj stylowe krótkie, długie i półdługie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą. Działają jak Photoshop.
Małgorzata Machnicka / 14.04.2022 09:09
Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Cechy charakterystyczne dla okrągłej twarzy to pełne policzki i delikatnie zarysowana broda. Taki kształt dodaje uroku i odmładza, jednak jest dość wymagający w kwestii fryzur. Zazwyczaj zależy nam na jej optycznym wysmukleniu, a w tym przypadku nie wszystkie cięcia dadzą taki efekt, dlatego warto zainwestować w naprawdę dobrego fryzjera. To podstawa. Oto garść inspiracji na sprawdzone i stylowe fryzury, wyszczuplające twarz okrągłą.

Spis treści:

  1. Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą
  2. Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - włosy półdługie
  3. Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - długie włosy
  4. Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - czego unikać?

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą

Fryzura pixie 

Jedną z najpopularniejszych krótkich fryzur wyszczuplających twarz okrągłą jest pixie, charakteryzująca się krótkimi włosami z tyłu i dłuższymi z przodu. Cięcie dobre zarówno dla cienkich, jak i grubych włosów.

Warto połączyć ją z nieco dłuższą i postrzępioną grzywką. Możesz ją zaczesywać również na bok, co optycznie zmieni proporcje twarzy. Włosy powinny być pocieniowane, lekko zmierzwione, wtedy twarz będzie się wydawała smuklejsza.

Modna grzywka na sezon wiosna-lato 2022: 5 największych trendów

pixie bob wyszczulające twarzfot. Fryzura pixie w różnych odsłonach/ImaxTree/AgencjaFREE

Fryzura bob 

Inną, równie korzystną krótką fryzurą wysmuklającą twarz okrągłą jest fryzura bob. Im linia włosów będzie bardziej ścięta (pod skosem, krócej z tyłu dłużej z przodu), tym uzyskasz lepszy efekt. Uwaga: przy takim cięciu należy zrezygnować z prostej grzywki. Świetnie sprawdzi się za to asymetryczna i rozłożona na boki. 

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - krótki bobfot. Fryzura bob dla krótkich włosów/ImaxTree/AgencjaFREE

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - włosy półdługie 

Long bob

Przy okrągłej twarzy, warto zdecydować się na long bob z lekko pocieniowaną grzywką i rozłożoną na boki. Doda lekkości i optycznie wysmukli twarz. Dobrze, jeśli włosy będą lekko pofalowane (np. ułożone w modne ostatnio płaskie fale) lub w delikatnym nieładzie.  

Collarbone bob to fryzura, która pasuje każdej z nas. Jak ją układać?

fryzury z półdługich włosów wyszczuplające twarzfot. Fryzury z półdługich włosów wyszczuplające twarz/ImaxTree/AgencjaFREE

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - długie włosy 

Mocne wycieniowanie

Aby długie włosy wyszczupliły optycznie okrągłą twarz powinny być dobrze wycieniowane. Cieniowanie sprawia, że fryzura staje się lekka i pełna objętości. Działanie wysmuklające ma również asymetryczna grzywka, która nieco opada na buzię. Świetnie sprawdzi się również curtain bang, czyli grzywka równomiernie rozkładająca się na boki, szalenie modna od kilku sezonów.

fryzury wyszczuplające twarzfot. Fryzury z długich włosów optycznie wyszczuplające twarz/ImaxTree/AgencjaFREE

Delikatne fale 

Delikatne fale na całej długości i włosy uniesione u nasady to również odpowiednia fryzura dla długich włosów. Dobrym rozwiązaniem jest zawiązanie w wierzchniej warstwy włosów w półkoczka - fryzura half bun to hit już od kilku lat. Zdecydowanie zrezygnuj z mocnych skrętów, które jeszcze bardziej uwydatnią okrągły kształt twarzy. Wysmuklające działanie ma również upięcie wszystkich pasm wysoko na czubku głowy oraz przerzucenie włosów na jedną ze stron.

fryzury z długich włosów wyszczuplające okrągłą twarzfot. Upięcia wyszczuplające twarz/ImaxTree/AgencjaFREE

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - czego unikać?

Burza loków

Włosy mocno zakręcone (na wałki czy za pomocą lokówki) tworzą dodatkową objętość. Poszerzą więc twarz, przez co policzki będą się wydawały jeszcze bardziej okrągłe.

Proste cięcie

Proste cięcia dodają objętości na wysokości policzków, a to zdecydowanie nie sprzyja pełniejszym twarzom.

Fryzura z prostą grzywką 

Kobietom o okrągłej twarzy, niepolecane są także fryzury z prostą grzywką, bez względu na jej długość. Świetnie sprawdzi się natomiast wycieniowana i postrzępiona, najlepiej asymetryczna. 

Koński ogon

Włosy gładko zaczesane i związane z tyłu to kolejna fryzura, która niekorzystnie wygląda przy okrągłej twarzy. Nie oznacza to jednak, że musisz z niej całkowicie rezygnować. Lepszy efekt uzyskasz, gdy wypuścisz kilka luźnych pasm przy twarzy. 

„Płaski" kolor

Jeśli chcesz optycznie wyszczuplić twarz, unikaj jednotonowej koloryzacji. Im włosy będą miały więcej refleksów, tym lepiej - warto dodać kilka jaśniejszych pasm tuż przy buzi. Świetnie sprawdzi się koloryzacja sombre i flamboyage.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 13.08.2021


Czytaj także:
Grzywka francuska - komu pasuje i jak ją obciąć samodzielnie w domu?
Krótkie fryzury na cienkie i rzadkie włosy - pomysły na cięcia zwiększające objętość
Dobre farby do włosów z Rossmanna: 5 produktów, które zapewniają efekt jak z salonu