Blunt bob fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Blunt bob - jak wygląda i komu pasuje? Zobacz jak stylizować tę modną fryzurę

Blunt bob to równiutko obcięte włosy, tak jakby ktoś uciął je prosto tępymi nożyczkami. Można je nosić idealnie gładkie i wyprostowane albo zakręcić loki prostownicą lub lokówką.
Małgorzata Machnicka / 16.08.2021 08:42
Blunt bob fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Blunt bob od klasycznego boba różni się sposobem cięcia. W tym pierwszym wszystkie pasma obcięte są równo, w jednej linii, w tej drugiej są lekko pocieniowane na całej długości tak, że kosmyki delikatnie podwijają się pod spód. 

Spis treści:

  1. Jak wygląda blunt bob?
  2. Komu pasuje blunt bob?
  3. Jak układać blunt bob?

Jak wygląda blunt bob?

Czym blunt bob różni się od klasycznej fryzury bob? Włosy obcięte są idealnie równo tak, jakby ktoś uciął je prosto tępymi nożyczkami. Stąd nazwa „blunt bob" (z ang. „blunt cut", czyli „tępe cięcie").

Czy blunt boba można nosić z grzywką? Oczywiście, chociaż częściej widuje się go tylko z przedziałkiem.

Jeśli nie wyobrażasz sobie uczesania bez grzywki, ta wersja jest również na topie. Grzywka może być wąska lub szeroka, krótka lub długa, prosta lub asymetryczna. Pamiętaj, by dopasować ją do kształtu twarzy i struktury włosów.

blunt bob komu pasuje
fot. Blunt bob/ImaxTree/AgencjaFREE

Komu pasuje blunt bob?

Blunt bob to fryzura, która najlepiej sprawdza się przy dosyć gęstych włosach. Takie strzyżenie jest idealne dla włosów cienkich – optycznie dodaje objętości fryzurze. Sprawdzi się zarówno przy prostych, jak i falowanych czy kręconych włosach.

Do jakiego kształtu twarzy pasuje blunt bob?

  • Długi bob z przedziałkiem wysmukli okrągłą buzię. Dobrze będzie wyglądał również przy owalnej twarzy.
  • Krótszy bob (do linii brody) pasuje do twarzy podłużnej.
  • Twarz trójkątna z niskim czołem lepiej będzie wyglądała w klasycznym bobie z prostą grzywką.

Sprawiłaś sobie najmodniejszą fryzurę sezonu i nie chcesz chować jej pod czapką? Pobierz Nike kod rabatowy i kup opaskę na uszy!

blunt bob jak wygląda
fot. Blunt bob/Adobe Stock, rawpixel.com

Jak układać fryzurę blunt bob?

Klasyczny bob zazwyczaj kojarzy się z włosami prostymi. Jednak bob blunt rządzi się trochę innymi prawami. Można czesać go klasycznie, ale najlepiej wygląda, gdy włosy układają się w niedbałe fale, a fryzura wygląda jakbyś ją zrobiła w 5 minut.

Do stylizacji przyda się pianka lub sól morska. Umyj włosy i podsusz. Następnie nałóż wybrany kosmetyk na włosy. Wysusz pasma do końca, cały czas ugniatając. 

Blunt bob może być również stylizowany na gładko - włosy powinny być proste i sztywne - bez podwiniętych końcówek. Do ich ułożenia użyj kosmetyków wygładzających i prostownicy. Zanim przystąpisz do stylizacji, spryskaj pasma preparatem termoochronnym. Na koniec nie zaszkodzi też odrobina nabłyszczacza lub lakieru.

Czytaj także:
Katalog krótkich fryzur - przegląd
Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą
Fryzury dla cienkich włosów - przegląd