Bob blunt to najmodniesza fryzura tego sezonu... (ZDJĘCIA)

Bob blunt to najmodniesza fryzura tego sezonu... (ZDJĘCIA)

Nieśmiertelny bob doczekał się już wielu wcieleń.
Joanna Futkowska / 20.03.2018 16:42
Bob blunt to najmodniesza fryzura tego sezonu... (ZDJĘCIA)

W klasycznym bobie włosy mają długość do końca żuchwy, są lekko podcieniowane z tyłu i mają z prostą grzywką. W takiej wersji nosiła go Coco Chanel i uczyniła z niego ikonę elegancji. Zasada tej fryzury jest jedna – włosy muszą tworzyć prostą, zdecydowaną linię. Tej zasady trzyma się również bob blunt.

Dacie się namówić na fryzurę bob? To stylowe i eleganckie cięcie pasuje każdej kobiecie!

Jak wygląda bob blunt?

To jedna z najmodniejszych fryzur ostatnich miesięcy. Czym się wyróżnia? Włosy muszą być obcięte równo, tak jakby ktoś uciął je idealnie prosto tępymi nożyczkami. Stąd nazwa bob blunt (z ang. blunt cut, czyli tępe cięcie). Przez takie cięcie fryzura wygląda dość kanciasto, ale im bardziej, tym lepiej.


fot: FREE/screen Instagram

Czy może być z grzywką? Oczywiście. Chociaż częściej widuje się go tylko z przedziałkiem. Jeśli nie wyobrażasz sobie uczesania bez grzywki, ta wersja jest również na topie. Grzywka może być wąska lub szeroka, krótka lub długa, prosta lub asymetryczna. Pamiętaj tylko by dopasować ją do kształtu twarzy i struktury włosów.

Do jakich włosów pasuje bob blunt?

Bob blunt to fryzura, która najlepiej sprawdza się przy włosach krótkich i półdługich. Takie strzyżenie jest idealne nawet dla włosów cienkich – optycznie je zagęszcza i dodaje objętości fryzurze. Jest też doskonałe do włosów średniej gęstości, a nawet do kręconych.


fot: screen @hinge_salon/screen @salonvoguehair

Do jakiego kształtu twarzy pasuje?

  • Długi bob z przedziałkiem  wysmukli okrągłą buzię. Dobrze będzie wyglądał również przy owalnej twarzy.
  • Krótszy bob (do linii brody) pasuje do twarzy podłużnej.
  • Twarz trójkątna z niskim czołem lepiej będzie wyglądała w klasycznym bobie z prostą grzywką.

Jak układać fryzurę bob blunt?

Klasyczny bob zazwyczaj kojarzy się z włosami prostymi. Jednak bob blunt rządzi się trochę innymi prawami. Można czesać go klasycznie, ale najlepiej wygląda, gdy włosy układają się w niedbałe fale, a fryzura wygląda, jakbyś ją zrobiła w 5 minut.

Włosy uczesane gładko powinny być proste i sztywne - bez podwiniętych końcówek. Do ich ułożenia trzeba użyć kosmetyków wygładzających i prostownicy. Zanim przystąpisz do stylizacji, spryskaj pasma preparatem termoochronnym. Na koniec nie zaszkodzi też odrobina nabłyszczacza lub lakieru.


fot: screen @mane__event/ screen @katya_pylova

Więcej modnych fryzur:

Mamy to! 5 najmodniejszych fryzur na rok 2018Fokus na trendy! 7 najmodniejszych krótkich fryzur na 2018 rokTrudno oderwać od nich wzrok! Te gwiazdy udowadniają, że krótkie fryzury są niezwykle kobiece

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)