Fryzurę long bob pokochały gwiazdy. Zobacz najładniejsze cięcia!

Lob, czyli wydłużony bob, to bardzo wdzięczna fryzura – pasuje każdej kobiecie. Zobacz, jak wygląda long bob.
Małgorzata Machnicka / 22.03.2018 08:25 / aktualizacja: 13.06.2019 11:13

Lob to dłuższa wersja tradycyjnego boba, którą można nazwać również long bobem. Pasuje niemal do każdego kształtu twarzy. Świetnie wygląda zarówno przy gładkich, minimalistycznych cięciach, jak i fryzurach z grzywką. Dobrze komponuje się z falowanymi i prostymi włosami. Nic dziwnego, że pokochały go kobiety na całym świecie i gwiazdy.

Fryzura lob dodatkowo wysmukla rysy twarzy i sprawia, że owal buzi staje się smuklejszy. Jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz coś zmienić w swojej fryzurze, ale boisz się radykalnego cięcia.

12 najmodniejszych fryzur na nadchodzące miesiące

Jak wygląda lob?

Long bob powinien sięgać przynajmniej do łopatek. Można jednak spotkać się z opinią, że lobem można już nazwać cięcie sięgające do kości obojczykowych. Jeżeli chcesz dodać włosom objętości, to zdecyduj się na asymetryczne cięcie - dłużej z przodu i krócej z tyłu. 

Takie cięcie nadal umożliwia noszenie związanych włosów i daje wiele możliwości stylizacyjnych, które w przypadku tradycyjnego boba są niestety bardzo ograniczone. To kompromis między długimi a krótkimi włosami. Specjaliści nazywają tę fryzurę „krótkim cięciem dla długowłosych kobiet”.

lob u gwiazd: Edyta Herbuś i Małgorzata Rozenek
fot.: Ons.pl

Bob – komu pasuje + propozycje cięć! [ZDJĘCIA]

Kto nosi modną fryzurę lob?

Na takie cięcie zdecydowało się wiele gwiazd. Szaleństwo zaczęło się od Kim Kardashian, która zaprezentowała się w lobie na swoim Instagramie. Później w fryzurze do obojczyków pokazała się m.in. Joanna Krupa, Rosie Huntington-Whiteley,  Jessica Alba, Taylor Swift i Katy Perry. Ostatnio na to cięcie postawiła również Ewa Chodakowska. Nam najbardziej podoba się lob w wersji blond z asymetryczną grzywką.
Zobacz najmodniejsze fryzury long bob!

Więcej modnych fryzur:

Katalog krótkich fryzur – 55 zdjęć!Przegląd fryzur dla włosów półdługichDługie włosy nigdy nie wyjdą z mody. Zobacz najgorętsze propozycje fryzur

 

Redakcja poleca

REKLAMA