Pixie bob fot. Adobe Stock

Pixie bob - jak wygląda i komu pasuje ta krótka fryzura?

Pixie bob to fryzura dla charakternych kobiet. Może być noszona z bardzo krótką, pocieniowaną grzywką albo z nieco dłuższą, układaną na bok.
Małgorzata Machnicka / 04.02.2021 17:03
Pixie bob fot. Adobe Stock

Pixie bob to zadziorna fryzura idealna dla pewnych siebie kobiet. Nie jest czasochłonna, nie wymaga zbyt długiej stylizacji, jest wygodna i odejmuje lat. Kto będzie w niej dobrze wyglądał?

Jak wygląda pixie bob?

Pixie bob to fryzura, która powstała z połączenia pixie cut, czyli króciutkiego, mocno wycieniowanego strzyżenia na chłopczycę z klasyczną, ukochaną przez wszystkie kobiety fryzurą bobWersji tego seksownego cięcia może być kilka, ale najpopularniejsza to to z nieco dłuższym przodem i postrzępionym, odsłaniającym kark tyłem.

Pixie bob możesz nosić z krótką, wycieniowaną grzywką albo z dłuższą, zaczesaną na jeden bok. Fryzura jest lekka i stwarza możliwość układania na wiele sposobów, w zależności od okazji.

pixie bob fryzura
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Komu pasuje pixie bob?

Dobrze będą w nim wyglądały zarówno blondynki, jaki i szatynki czy brunetki - warto dodać kilka jaśniejszych pasemek przy twarzy, aby uzyskać trójwymiarowość fryzury. 

Największym plusem pixie bob jest to, że pięknie eksponuje szyję i ramiona, a do tego odejmuje lat. To idealna propozycja dla kobiet po 50. - działa lepiej, niż niejeden zabieg w gabinecie kosmetycznym. Do tego optycznie wysmukla twarz, więc sprawdzi się nawet przy tej okrągłej.

Pixie bob to fryzura dobra zarówno dla cienkich, jak i grubych włosów - kluczem do sukcesu jest odpowiednie cieniowanie (grube i gęste pasma, powinny być mocniej wystrzępione). 

dla kogo pixie bob
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Jak stylizować fryzurę pixie bob?

Ta potargana, z wielotonową koloryzacją przywodzi na myśl niedopracowaną fryzurę w stylu grunge (bardzo modnym w tym sezonie). Do zadziornej stylizacji przyda się guma, żel lub pianka do włosów.

Ale pixie bob ma też swoją grzeczną odsłonę, czyli idealnie wygładzone pasma, utrwalone lakierem. To wersja idealna na co dzień, do pracy czy na biznesowe spotkania.

Więcej o modnych fryzurach:
Katalog fryzur z długich włosów
3 fryzury wyszczuplające twarz