lakiery do paznokci, uroda fot. Fotolia

Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

W czasie wykonywania manicure’u łatwo o chwilę nieuwagi. W ciągu kilku sekund może się pojawić spory problem – plama z lakieru do paznokci. Po zaschnięciu można spróbować ją zdrapać, ale co zrobić, jeśli to nie pomaga? Dowiedz się, jak skutecznie usunąć plamę z lakieru do paznokci z różnych powierzchni.
/ 29.08.2018 10:53
lakiery do paznokci, uroda fot. Fotolia

Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

1. Lakier z tkaniny (np. bluzki damskiej) możesz usunąć podobnie jak ze swoich paznokci – za pomocą zmywacza. Pamiętaj jednak, że może on odbarwiać niektóre materiały, zwłaszcza kolorowe!

2. Plamę z lakieru do paznokci usuniesz dzięki użyciu rozpuszczalnika. Nie pomoże to jednak jeansom – ulegną wtedy odbarwieniu, podobnie jak cienkie tkaniny.

3. Użyj sody oczyszczonej wymieszanej z ciepłą wodą – delikatnie pocieraj zabrudzenie nasączonym płatkiem kosmetycznym lub szmatką.

Jak usunąć plamy z długopisu?

4. Jeśli plama z lakieru do paznokci powstała na skórzanej powierzchni, spróbuj zetrzeć ją za pomocą zwykłej gumki do ścierania lub delikatnie „spiłować” pilniczkiem do paznokci.

5. Zabrudzenie możesz spróbować usunąć, używając wody kolońskiej.

6. Jeżeli ubrudziłaś lakierem dywan, brudne miejsce nasącz zmywaczem lub acetonem. Po kilku minutach połóż na plamie ręcznik i mocno go dociśnij. Powinien wchłonąć w siebie zabrudzenie.

Jak usunąć plamy z rdzy?

7. Inną metodą na usunięcie plamy z dywanu lub tapicerki jest użycie płynu do mycia naczyń. Wymieszaj łyżkę płynu z dwiema szklankami ciepłej wody. Nanieś roztwór na plamę, używając ściereczki. Pocieraj zabrudzenie aż do całkowitego wsiąknięcia płynu. Na samym końcu zmocz tkaninę zimną wodą.

O czym musisz pamiętać przy usuwaniu plam z lakieru do paznokci?

Każdą metodę odplamiania przetestuj najpierw na niewidocznym fragmencie materiału. Zwłaszcza zmywacz lub rozpuszczalnik mogą odbarwić tkaninę, może się tak jednak stać nawet w przypadku użycia kwasku cytrynowego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/31.07.2018 11:19
Ten sposób 7 to może działa ale na podłodze. Na tapicerkę NIC A NIC...
/01.04.2016 21:37
Najlepiej jest zmywaczem do paneli wszystko szybko zejdzie należy pocierac aż się spieni trochę i wyprać w pralce
/24.12.2015 17:42
dziekuje za pomoc
POKAŻ KOMENTARZE (4)