Jak usunąć plamy z podkładu? To nie jest trudne! Sprawdź nasze sposoby!

Jak usunąć plamy z podkładu? Chyba każdej z nas się zdarzyło zabrudzić podkładem ulubioną bluzkę, kołnierzyk, kurtkę czy sukienkę. Chociaż plamy z podkładu bywają trudne do usunięcia, nie należy popadać w czarną rozpacz. Jak skutecznie wywabić plamę? Znamy na to kilka skutecznych sposobów!
/ 19.06.2019 11:34

Plama z podkładu "zdobiąca" ubranie to częsty problem wśród kobiet, które się malują. Poplamionego ubrania nie musisz jednak wyrzucać! Poznaj nasze sposoby na wywabienie tłustych plam z podkładu!

Jak usunąć plamy z podkładu?

Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe! Wystarczy maleńka kropla podkładu, by ubranie nie nadawało się już do założenia. Im jaśniejszy ciuszek, tym plama bardziej widoczna i szpecąca go.

Poznaj nasze patenty, dzięki którym nie będziesz musiała wyrzucać ulubionej bluzki czy spodni! Co istotne - wiele środków potrzebnych do odplamiania, znajdziesz w swoim domu! 

Łyk kawy lub herbaty i...plama? Zobacz, jak ją usunąć! 

 • Plamy z podkładu czy fluidu dadzą się usunąć za pomocą płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Uważaj jednak na kolorową bawełnę!
 • Możesz także usunąć podkład, używając płynu do demakijażu.
 • Plama z podkładu może być wyczyszczona za pomocą płatka kosmetycznego (lub szmatki), nasączonego spirytusem lub benzyną ekstrakcyjną. Tylko ostrożnie, żeby nie zniszczyć tkaniny, zwłaszcza delikatnej!

 • Plamę możesz usunąć także, używając zmywacza do paznokci.
 • Pomocne przy wywabianiu tego rodzaju zabrudzeń może być także szare mydło.
 • Plama ze szminki? Zobacz, jak ją sprać!

  Ciekawą metodą usuwania plam z podkładu, jest zastosowanie... odżywki do włosów. Ubrudzony ciuch połóż na ręczniku i polej plamę letnią wodą. Następnie wcieraj odżywkę w zabrudzone miejsce, aż do pojawienia się piany. Pozostaw plamę ze spienioną odżywką na mniej więcej pół godziny, a później upierz ubranie tak samo jak zwykle.

  Jeżeli twój podkład lub fluid zostawia bardzo trwałe plamy, których usunięcie graniczy z cudem, rozważ poważnie zmianę kosmetyku.Jeżeli podkład tak źle wpływa na tkaninę i farbuje ją na stałe, pomyśl jak działa na twoją cerę i pory skóry... Co ma w swoim składzie?

  Zobacz także:
  Tusz do rzęs na ubraniu? Nie panikuj - łatwo go spierzesz!
  Ups! Lakier do paznokci wylał się na ubranie? Zobacz, jak je uratować!

  SKOMENTUJ
  KOMENTARZE (18)
  /20.07.2019 18:03
  Płyn do mycia naczyń to rewelacja! Plama zniknęła po kilku sekundach wcierania. Już myślałam, że koszulka do wyrzucenia :D
  /11.06.2018 18:53
  Ten tip z odżywką do włosów jest rewelacyjny. Plama zeszła po kilku sekundach wcierania odżywki w materiał, a dodam, że nie chciała zejść po kilku godzinach w odplamiaczu. :)
  /01.05.2017 23:20
  Płyn micelarny działa genialnie na plamy z podkładu
  POKAŻ KOMENTARZE (15)