dodatek do ogrodu w Lidlu fot. Adobe Stock, Галина Саква

Dzięki temu dodatkowi do ogrodu z Lidla twój warzywnik da ogromne plony. Kosztuje tylko 49 zł

Nawet najbardziej zadbany ogródek warzywny nie uda się, jeśli zabraknie w jego okolicy owadów zapylających. Chcesz ściągnąć je do siebie na dłużej? Postaw na ten uroczy dodatek z Lidla.
Urszula Wilczkowska / 19.05.2021 14:29
dodatek do ogrodu w Lidlu fot. Adobe Stock, Галина Саква

Każdy domorosły ogrodnik ma inne sposoby i triki na własną uprawę warzyw, ale każdy też zgodzi się w jednym: bez obecności owadów zapylających nawet najbardziej zadbane warzywniki są skazane na porażkę. Nawet, jeśli panicznie boisz się wszelkich małych, bzyczących stworzeń, musisz liczyć się z tym, że są konieczne nie tylko dla twojego ogrodu, ale i przetrwania nas wszystkich.

Istnieje wiele sposobów na to, by zaprosić do ogrodu zapylacze. Możesz zrobić to, wysiewając w nim kwiaty przyciągające owady, takie jak kosmos, nagietki czy ogóreczniki. W ostateczności możesz też zapylać kwiaty ręcznie. O ile kwiaty zawsze warto mieć w swoim ogrodzie (w końcu wyglądają przepięknie), możesz zapewnić przyciągnąć pożyteczne owady także w inny sposób - na przykład instalując ten uroczy gadżet z Lidla.

Hotel dla owadów z Lidla, cena 49,99 zł

Ten hotel dla pszczół i innych owadów zapewni im schronienie nocą oraz podczas deszczowej pogody, a przede wszystkim pozwoli ci się cieszyć pysznymi warzywami i owocami przez cały sezon. Do tego wygląda całkowicie neutralnie dzięki materiałom, z którego został wykonany. Bambus i drewno idealnie wpiszą się w krajobraz twojego ogrodu.

domek dla owadów z Lidla
fot. Hotel dla owadów Florabest/Materiały prasowe Lidl

Hotel dla owadów z Lidla ma wymiary 29x28x9 centymetrów i możesz powiesić go na sznureczku. Schronią się w nim pszczoły, trzmiele, motyle oraz inne owady nie tylko podczas okresu lęgowego, ale i przez całą zimę.

Pamiętaj jednak, że roślinom samo zapylenie kwiatów nie wystarczy. Należy je również nawozić - najlepiej kilka dni po posadzeniu, gdy kwitną, a następnie gdy zaczną zawiązywać się na nich owoce. Należy też pozbywać się w ekologiczny sposób chwastów, aby nie zabierały im cennym składników odżywczych.

Czytaj także:
10 ziół, które warto mieć w ogrodzie. Jak założyć ziołową rabatkę?
Przed posadzeniem pomidorów do gruntu włóż to do dołka. Zbiory będą znacznie lepsze
Kiedy sadzić pomidory według kalendarza księżycowego? Lepiej się spiesz, zostało już tylko kilka dni…