Co można zrobić z kasztanów fot. Adobe Stock

Co można zrobić z kasztanów - pomysły na ich wykorzystanie

Kasztany są świetnym materiałem do zabaw i dekoracji. Można zrobić z nich ludziki, wykorzystać w ramkach, wykonać aranżacje w pudełkach czy latarenkach.
Edyta Liebert / 29.09.2020 10:26
Co można zrobić z kasztanów fot. Adobe Stock

Kasztany mogą posłużyć jako jesienna dekoracja salonu czy przedpokoju, a także możesz je wykorzystać do zabawy z dzieckiem. Co można zrobić z kasztanów - podpowiadamy niżej.

Wianek z kasztanami

Jeśli masz zapędy artystyczne, wykorzystaj wieniec, który masz już w domu i odśwież go przy pomocy kleju na gorąco i kilku sztuk kasztanów, które przykleisz do podstawy. Warto też zebrać jarzębinę czy żołędzie, by wieniec, który powiesisz np. w oknie czy na drzwiach, prezentował się naprawdę jesiennie.

Wianek z kasztanówfot. Adobe Stock

Latarenka z kasztanami

Jesienią warto zagospodarować miejsce w domu na dekoracje świetlne - jeśli możesz pozwolić sobie na świece, postaw je na dekoracyjnym spodku lub talerzyku i otocz kasztanami. Jeśli wolisz ozdobne lampki np. na baterie, włóż je do latarenki wraz z kasztanami, żołędziami oraz szyszkami. Nasz sprawdzony trik to wykorzystanie kolorowych sprayów: kto powiedział, że kasztany nie mogą być złote, srebrne czy niebieskie?

Ozdoby z kasztanów - latarenkafot. Adobe Stock

 

Dekoracja z kasztanów na stół

Jeśli brak ci czasu i pomysłów co można zrobić z kasztanów, zdecyduj się na proste rozwiązania. Kasztany prezentują się niezwykle wdzięcznie w drewnianych dekoracyjnych pojemnikach, skrzyniach czy miseczkach. Będą stanowić miłą dla oka jesienną aranżację stołu, jeśli je oczyścisz i umieścisz w jednymi miejscu. 

Dekoracja z kasztanówfot. Adobe Stock

Ludziki z kasztanów dla dzieci

W osobnym artykule poświęciłyśmy dużo miejsca na koncepcje i sposoby wykorzystania kasztanów podczas zabaw z dziećmi - nasze zwierzątka z kasztanów z pewnością cię zachwycą. Ludziki z kasztanów są jedną z najpopularniejszych ozdób, które można wykonać w domu. Dają dużo frajdy najmłodszym domownikom, a w połączeniu z żołędziami i szyszkami prezentują się spektakularnie. 

Ludziki z kasztanówfot. Adobe Stock

Gry i zabawy z kasztanów - kalambury

Co można zrobić z kasztanów, pomijając manualne i plastyczne wyzwania? Wystarczy opisać kasztany lub oznaczyć i stworzyć z nich... szachy lub warcaby. Mogą też posłużyć jako pionki do gier planszowych lub hand made. Naszym ulubionym pomysłem na wykorzystanie kasztanów są kalambury: każdy kasztan należy opisać literą i umieścić w worku. Każdy z uczestników gry losuje kasztan, a dana litera sugeruje temat/rzecz, wokół której musi snuć opowieść. Reszta uczestników musi odgadnąć, co jest rozwiązaniem zagadki.

Gry z kasztanów
fot. Adobe Stock

Zabawa z dzieckiem jesienią: Pomysły na jesienne aktywności z maluchem
Jak się bawić z dzieckiem jesienią
6 pomysłów na zabawy z dzieckiem jesienią