Dynie, liście oraz kolorowe kartki papieru: oto, co możesz wykorzystać do przygotowania dekoracji jesiennych w przedszkolu

jesienne dekoracje przedszkole fot. Adobe Stock, elena_hramowa
Jesienne dekoracje do przedszkola najlepiej przygotować wspólnie z maluchami podczas zajęć, aby podkreślić nadchodząca jesień i przy okazji dobrze się bawić. Możesz znaleźć gotowe szablony i materiały do druku albo samodzielnie przygotować ozdoby z papieru, suszonych liści oraz cienkich gałązek czy suszonej jarzębiny.
/ 14.09.2023 05:28
jesienne dekoracje przedszkole fot. Adobe Stock, elena_hramowa

Jesień to czas, kiedy naprawdę można puścić wodze fantazji i przygotować piękne dekoracje sali w przedszkolu, na oknach oraz w szkolnych klasach. To idealna pora na to, aby każdy mały artysta mógł dać się ponieść wyobraźni. Małym kosztem możecie przygotować jesienne ozdoby - czasem wystarczy krótki grupowy spacer do parku. Zobacz, jakie jesienne dekoracje sprawdzą się najlepiej w przedszkolu.

Spis treści:

  1. Jesienna dekoracja do przedszkola z gałązek i liści
  2. Lampiony jesienne do przedszkola
  3. Doniczka z dyni
  4. Wycinanki na okno
  5. Malowanki na okno

Jesienne dekoracje do przedszkola z gałązek i liści

Do przygotowania jesiennych dekoracji do przedszkola wykorzystaj to, co znajduje się w twojej okolicy, czyli dary jesieni - kolorowe liście, suche gałązki, owoce jarzębiny i wiele innych darów natury. Wystarczy jeden spacer, aby wykonać piękne i trwałe ozdoby za bardzo niską cenę.

Możesz stworzyć np. świeczniki, pojemniki na długopisy albo kreatywną osłonę na doniczkę. Do tego przyda się pojemnik lub puszka, który okleisz liśćmi, gałązkami czy suszonymi kwiatami. Możesz wykorzystać także kasztany i żołędzie, gotowe naklejki lub wycinanki o tematyce jesiennej.

dekoracje jesienne w przedszkolu

fot. Dekoracje jesienne do przedszkola/Adobe Stock, Ирина Старикова

Lampiony jesienne do przedszkola

Jesienne lampiony wyglądają pięknie postawione na stole czy parapecie. Aby było bezpieczniej, zamiast świeczek wykorzystajcie kolorowe lampki LED z ciepłym światłem, a zamiast szklanych materiałów coś plastikowego lub kartonowego. Lampiony pozwalają stworzyć jesienny klimat w każdej przestrzeni i doskonale komponują się z ciepłymi kocami rozłożonymi na leżakach czy parapetach oraz z jesiennymi dekoracjami z dyni.

Lampiony możesz dowolnie ozdobić liśćmi, jarzębiną albo wycinankami. Możesz przygotować je samodzielnie albo wyciąć coś z gotowych szablonów.

dekoracje jesienne przedszkola

fot. Jesienne dekoracje do przedszkola: lampiony/Adobe Stock, chokchaipoo

Dekoracje jesienne do przedszkola: doniczka z dyni

Nie ma nic, co bardziej podkreśla atmosferę jesieni, niż dynie. Sprawdzają się one nie tylko w jesiennych przepisach czy do przygotowania dekoracji na Halloween, ale także jako ozdoby podczas całej jesieni. Możesz z nich zrobić lampiony, ale także mniej oczywiste dekoracje, takie jak... doniczki.

W tym celu wystarczy, że wydrążysz dynię, dokładnie ją osuszysz, a następnie wypełnisz ziemią i włożysz do środka wybraną roślinę. Świetnie sprawdzą się te wiecznie zielone, ale możesz wykorzystać także jeden z symboli jesieni, np. wrzosy.

Możesz użyć także suszonych lub sztucznych kwiatów, wtedy zamiast ziemi sięgnij po gąbkę florystyczną. Takie jesienne dekoracje świetnie sprawdzą się także oczywiście w szkole.

jesienne dekoracje do przedszkola

fot. Jesienne dekoracje do przedszkola: doniczka z dyni/Adobe Stock, meteoritka

Dekoracje jesienne w przedszkolu: wycinanki na okno

W przedszkolu idealnie sprawdzają się dekoracje jesienne na okno. To prawdziwa krynica kreatywności. Okna można wykleić dowolnymi kształtami albo wymalować najpiękniejsze rzeczy. Świetnie będzie prezentować się galeria dziecięcych prac plastycznych z liści, a także pozawieszane luźno na nitkach suszone liście.

Wykorzystaj także wycinanki z papieru - możesz stworzyć w ten sposób jesienne zwierzątka (wiewiórki, jeże, liski, etc.), wyciąć kształty liści i drzew, a także stworzyć coś zupełnie abstrakcyjnego.

dekoracje jesienne na okna w przedszkolu szablony

fot. Dekoracje jesienne w przedszkolu na okno/Adobe Stock, triocean

Dekoracje jesienne w przedszkolu: malowanki na okno

Okna w przedszkolu można także kreatywnie pomalować kolorowymi farbami, dostosowanymi do szkła. Dzięki temu możesz całkowicie zmienić wystrój wnętrza sali przedszkolnej bez urządzania jej w środku. Podobnie, jak w przypadku ozdób z papieru, możesz namalować dowolne wzory i kształty.

Niech na oknie znajdą się zwierzątka, jesienne grzyby oraz magiczne zawijasy w wielu kolorach tęczy.

dekoracje jesienne na okna w przedszkolu

fot. Dekoracje jesienne do przedszkola na okno/Adobe Stock, KawaiiS

Czytaj także:
Dekoracje jesienne z białą dynią
Ozdoby na Halloween z papieru
Co można zrobić z kasztanów?