Oto pomysły na jesienne wianki na drzwi: możesz je zrobić z owoców, liści, a także... dyni

jesienne wianki na drzwi fot. Adobe Stock, Tetiana Soares
Jesienne wianki na drzwi możesz zrobić z naturalnych lub sztucznych elementów. Wykorzystaj kolorowe liście, trawy i jesienne owoce. Gotowy wianek możesz powiesić na drzwi, ale także wykorzystać np. jako dekorację stołu. Do jego przygotowania przydadzą ci się też cienkie nitki, sznurki oraz klej na gorąco.
/ 27.09.2023 05:09
jesienne wianki na drzwi fot. Adobe Stock, Tetiana Soares

Aby zrobić piękny wianek jesienny do powieszania na drzwi, potrzebujesz przede wszystkim stelażu. Możesz wyciąć go z kartonu lub kupić gotowy kształt zrobiony z gałązek albo styropianu. Do dekoracji świetnie sprawdzą się jesienne liście, szyszki, dynie, owoce czy plastry cytrusów - zarówno w formie naturalnej, jak i sztucznej czy suszonej.

Spis treści:

  1. Jesienny wianek na drzwi DIY
  2. Jesienny wianek na drzwi z dyniami
  3. Jesienny wianek na drzwi ze stelażu z gałązek

Jesienny wianek na drzwi DIY: jak go zrobić?

Jesienny wianek najłatwiej zrobisz przy pomocy gotowego stelażu. Przygotuj wybrane elementy (liście, szyszki, gałązki, owoce, etc.), a następnie umieść je na wybranej powierzchni. Użyj do tego kleju na gorąco, jutowego sznurka albo mocnych pinezek.

Najłatwiej przyczepić dekoracje na kartonowy lub styropianowy stelaż, który dodatkowo możesz pomalować na jeden z jesiennych kolorów i posypać złotym brokatem. Nie zapomnij też przymocować sznurka lub zamontować haczyk, dzięki któremu wygodnie przywiesisz wianek na drzwiach. Taka jesienna dekoracja wygląda efektownie i może być wykorzystana zarówno na drzwiach frontowych, jak i wewnątrz domu czy mieszkania.

jak zrobić jesienny wianek na drzwi

fot. Jesienny wianek na drzwi/Adobe Stock, skif

Jesienny wianek na drzwi z dyniami

Dynie nie wydają się dobrym pomysłem na dekorację wianka, tymczasem jeśli wykorzystasz małe, sztuczne ozdoby albo zrobisz je z kawałków materiału, waty i sznurka, możesz stworzyć piękny, estetyczny wianek. Najlepiej do tego wykorzystać stelaż z gałązek, wikliny albo kartonu, a także sztuczne trawy, liście i jesienne owoce.

Świetnie sprawdzi się także girlanda świetlna z lampkami w kształcie dyni, owinięta wokół stelaża. Wykorzystaj lampki na baterie, aby nie martwić się dostępem do gniazdka. Dekoracje z dyni, zarówno sztucznych, jak i żywych, perfekcyjnie podkreślają klimat jesieni i ocieplają wnętrze.

jesienny wianek z dyniami

fot. Jesienne wianki na drzwi z dyniami/Adobe Stock, alonaphoto

Jesienny wianek na drzwi ze stelażu z gałązek

Stelaż z wikliny lub gałązek wygląda naprawdę pięknie i można powiedzieć nawet, że robi większość roboty w całej dekoracji. Wystarczy, że dodasz do niego kolorowe liście, kwiaty, owoce dzikiej róży lub jarzębiny i całość będzie prezentować się naprawdę pięknie.

Jest to jednocześnie dość problematyczny stelaż - trudno coś do niego przymocować. Najlepiej użyć mocnego kleju na gorąco.

Świetnie będzie prezentował się również z girlandą świetlną oraz żywymi elementami, w szczególności kwiatami i jesiennymi trawami. Sprawdzą się także świeżo zerwane owoce dzikiej róży.

jesienny wianek na drzwi diy

fot. Jesienne wianki na drzwi/Adobe Stock, Tetiana Soares

Czytaj także:
Jesienne kwiaty
Biała dynia w dekoracji wnętrz
Rozgrzewające drinki

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA