Domowe dekoracje na jesień

Jesień zaprasza kolorami! To doskonała okazja do wykorzystania inspiracji płynącej wprost z natury i stworzyć unikalne dekoracje do mieszkania. Podpowiadamy kilka ciekawych pomysłów.
/ 24.10.2016 11:14

Jesień zaprasza kolorami! To doskonała okazja do wykorzystania inspiracji płynącej wprost z natury i stworzyć unikalne dekoracje do mieszkania. Podpowiadamy kilka ciekawych pomysłów.

Domowe dekoracje na jesień

Fot. Depositphotos

Własnoręcznie wykonane dekoracje stanowią źródło dumy i zjawiskowo urozmaicają nam domową przestrzeń. Do tego, że to najtańsza i najekonomiczniejsza forma dekoracji, przekonywać nikogo chyba nie trzeba. Szczególnie, że jesień podpowiada nam mnóstwo ciekawych pomysłów na udekorowanie salonu, sypialni czy pokoju dziecka.

Taką domową twórczość warto potraktować jako dobrą zabawę. To świetna okazja do zaangażowania dzieci, którym wspólne dekorowanie mieszkania z pewnością sprawi wielka frajdę.

Korzystając z cyklu " zrób to sam" polecamy wybrać się na długi spacer, aby uzbierać wszystko to co będzie naszą "idealną" ozdobą. Doskonale sprawdzi się soczyście barwna jarzębina, kolorowe liście, gałązki (np. brzozy czy dębu), suszone lub żywe polne kwiaty. Zachęcamy również do tworzenia pięknych kompozycji z drobnych owoców sezonowych.

Oto kilka urokliwych inspiracji:

 

Dekoracje z jarzębiny

Korzystanie z darów jesieni i tworzenie z nich barwnych dekoracji to niezwykle relaksujące zajęcie. Szczególnie, że natura daje nam szerokie pole do popisu. Te pomarańczowe ziarenka mogą być niezwykłą dekoracją do stołowych serwetek, kolorowego wianka, który przystroimy aromatyczną świecą czy po prostu piękną i skromną dekoracją w wazonie.

Domowe dekoracje na jesień

Fot. lushome, diy-enthusiasts.com

Mimo, iż sezon jej kwitnienia zamyka się od kwietnia do maja, to właśnie w okresie września i października prezentuje się wyjątkowo okazale. Dlatego w okresie jesiennym warto połączyć ją z kolorowymi liśćmi lub plecionym bluszczem.

 

Dekoracje z suszonych liści i kwiatów

Niezwykła różnorodność kształtów liści i barw kwiatów sprawia, że mogą być piękna dekoracją okna, świecznika, wazonu, a nawet miseczki, w której zaserwujemy drobne przekąski. Warto pamiętać, że jesienne liście odpowiednio zasuszone (na płasko), imponująco przepuszczają światło, tworząc barwne witraże, a kwiaty cieszą oko swoją różnorodnością.

Domowe dekoracje na jesień

Fot. martastewart, lushome, diy-enthusiasts.com

 

Dekoracje z dyni

Dynia, najczęściej kojarzona jest z aromatycznymi przetworami i pyszną dyniową zupą. Tymczasem, wśród nich znajdują się również odmiany ozdobne o ciekawej, często dość nietuzinkowej formie, które z powodzeniem podkreślą jesienną aurę mieszkania.

Domowe dekoracje na jesień

Fot. diy-enthusiasts, decor4all, potterybarn.com

Jak ją wykorzystać? Otóż zastosowań jest na prawdę wiele: Może być klasycznym lampionem informującym o zbliżającym się Halloween, świecznikiem, a nawet pełnić formę niezwykle oryginalnego wazonu.