mikstura na zaparcia fot. Adobe Stock, HandmadePictures

Koktajl na zaparcia z polskich owoców i składników. Koszt porcji to tylko 2 zł, a mikstura w mig oczyszcza jelita

Skuteczna mikstura oczyszczająca jelita składa się z czterech polskich składników o potężnym działaniu. Śliwki są źródłem przeczyszczającego sorbitolu, kefir wprowadza zdrowe bakterie, otręby to błonnik, a siemię lniane tworzy kleik, który nawilża jelita od wewnątrz. Przygotuj ten tani koktajl na zaparcia, a pozbędziesz się problemu na dobre.
/ 12.09.2022 05:54
mikstura na zaparcia fot. Adobe Stock, HandmadePictures

Zmagasz się z problemem zaparć? Oto rozwiązanie, którego potrzebujesz, by pozbyć się ich raz na zawsze: prosta mikstura, łącząca kilka najskuteczniejszych naturalnych cząsteczek o łagodnym działaniu przeczyszczającym. Nie wydawaj fortuny na nieskuteczne herbatki i egzotyczne składniki. Polskie superfood na oczyszczenie jelit zadziałają równie skutecznie.

Spis treści:

 1. Mikstura na zaparcia - przepis
 2. Jak działa mikstura na zaparcia?
 3. Jak pić miksturę na zaparcia?

Mikstura na zaparcia - przepis

Składniki:

 • 2 śliwki (świeże lub suszone),
 • 300 ml kefiru,
 • 10 g siemienia lnianego,
 • łyżka otrębów pszennych.

Sposób przygotowania:

 1. Umyj śliwki i wyjmij z nich pestki.
 2. Siemię lniane zalej dwoma łyżkami zimnej wody i odstaw na noc.
 3. Wszystkie składniki przełóż do blendera i zmiksuj do uzyskania gładkiej konsystencji.

Jak działa mikstura na zaparcia?

Działanie tego koktajlu ma potwierdzone właściwości. Każdy naturalny składnik na zaparcia i ich wzajemne proporcje, zostały tu dokładnie dobrane, by działać na korzyść twojego zdrowia i ułatwić ci pozbycie się problemu zaparć.

 • Śliwki mają sorbitol, który stymuluje napływ wody do jelit i rozrzedza ich zawartość, powodując efekt przeczyszczający. Właściwości śliwek na przeczyszczenie dotyczą śliwek świeżych i suszonych, najlepiej działają dojrzałe śliwki.
 • Kefir to fermentowany produkt mleczny, który jest źródłem zdrowych bakterii probiotycznych. Też delikatnie przeczyszcza i zakwasza treść pokarmową, ale przede wszystkim umieszcza prozdrowotne bakterie w jelicie, by zasiedlić to środowisko cennym mikrobiomem.
 • Siemię lniane na jelita to znany i lubiany naturalny środek. Kleik powstający z siemienia lnianego łagodzi śluzówkę, nawilża wnętrze jelit i przynosi ulgę w bólu związanym z wypróżnianiem przy zaparciach. Siemię lniane to też błonnik i zdrowe kwasy tłuszczowe działające na korzyść całego organizmu.
 • Otręby – źródło czystego błonnika pokarmowego, który powiększa obojętność treści pokarmowej. Potrafią zdziałać cuda u osób, których dieta jest na co dzień uboga w błonnik i przetworzona. Uwaga, otręby na zaparcia działają tylko wtedy, gdy wypijasz jednocześnie dużo wody. Poza zaproponowanym koktajlem pilnuj więc, by codziennie pić min. 2 litry wody.

Jak pić miksturę na zaparcia?

Pij miksturę codziennie rano, lub w porze drugiego śniadania. Kontynuuj jej picie przez przynajmniej 14 dni, lub do momentu, gdy zobaczysz wyraźną poprawę. Możesz pić też ten koktajl na noc na zaparcia

Po dwutygodniowej kuracji możesz kontynuować picie mikstury regularnie, lub korzystać z niej w potrzebie, gdy problem zaparć pojawi się znowu. Pamiętaj, by oprócz koktajlu na zaparcia wypijać też 2 litry płynów, najlepiej czystej wody. Mało kto zdaje sobie sprawę, że to brak wody w diecie jest częstszą przyczyną zaparć, niż brak błonnika pokarmowego.

Czytaj także:
Cola na zaparcia – czy i jak działa?
Smoothie z jarmużem - 10 przepisów na ekstra zdrowe koktajle jarmużowe
Koktajl na żylaki z 4 tanich składników. Wzmacnia żyły i świetnie smakuje