POLECAMY

Hit! Owocowo-warzywna dieta oczyszczająca

Poznaj magiczną moc owoców i warzyw. Oto najlepsza dieta oczyszczająca, która jest nie tylko smaczna, ale i skuteczna!
Hit! Owocowo-warzywna dieta oczyszczająca fot. Fotolia

Do każdej diety trzeba się przygotować. Najlepiej już tydzień wcześniej odstaw czerwone mięso, słodycze, alkohol oraz kawę. I pamiętaj o piciu dużych ilości wody! Większość takich programów bardzo ogranicza ilość jedzenia (dostarczają do 800 kcal dziennie). Dlatego mogą je stosować tylko osoby zdrowe i najwyżej przez 10 dni co 3 miesiące.

Zasady diety warzywno-owocowej

Przez 6 dni jedz tylko warzywa i owoce. Czasem możesz sobie pozwolić na kaszę jęczmienną lub jaglaną z odrobiną masła. Przez jeden dzień całkowicie powstrzymaj się od jedzenia. Dietę rozpocznij w środę, aby dzień postny przypadł w sobotę. Powoli i dokładnie przeżuwaj posiłki (każdy kęs około 30 razy). Nie używaj soli i przypraw. Pij tylko wodę mineralną. Po zakończeniu diety możesz jeść wszystko, ale w niewielkich ilościach i powoli.

Korzyści diety warzywno-owocowej

Zyskasz promienną, gładką cerę, schudniesz 2–4 kilogramy, uodpornisz się na stres, wzmocnisz system immunologiczny, będziesz miała lepsze samopoczucie.

Plan diety owocowo-warzywnej

Środa
Rano: szklanka ciepłej wody i dowolny owoc.
W ciągu dnia: warzywa gotowane na parze i 2 garści kaszy jęczmiennej lub jaglanej, rozłożone na 3–5 porcji.
Między posiłkami: tylko woda.
Wieczorem: ostatni posiłek najpóźniej o 18.00.

Czwartek
Rano: szklanka wody i owoc.
W ciągu dnia: same owoce i warzywa, surowe lub gotowane na parze (3–5 porcji).
Wieczorem: ostatni posiłek najpóźniej o 18.00.

Piątek
Rano: szklanka ciepłej wody.
W ciągu dnia: do 13.00 tylko soki owocowe, warzywne i woda.
Wieczorem: 2 łyżki soli gorzkiej rozpuszczonej w szklance ciepłej wody – na przeczyszczenie.

Sobota
W ciągu dnia: tylko woda mineralna, najlepiej ciepła (minimum 1,5 litra).
Wieczorem: sól gorzka, jeśli w piątek nie zadziałała.


Niedziela
Rano: szklanka wody.
W ciągu dnia: do 13.00 tylko soki owocowe, warzywne, rozcieńczone wodą (najwyżej 1 litr, podzielony na 3–5 porcji).

Poniedziałek
Rano: szklanka ciepłej wody i dowolny owoc.
W ciągu dnia: same owoce i warzywa, surowe lub gotowane na parze (3–5 porcji).

Wtorek
Rano: szklanka ciepłej wody i dowolny owoc.
W ciągu dnia: warzywa gotowane na parze oraz 2 garści kaszy jęczmiennej lub jaglanej, rozłożone na 3–5 porcji.


napisane na zlecenie Edipresse Polska S.A.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (27)
/2 lata temu
To sa bzdury. Dieta warzywno owocowa dr Ewy Dabrowskiej jest prawdziwa dzieta oczyszczajaca. Ta diete stosowalam i moj chlopak tez. Wyleczylismy wiele dologliwosci. Nie ma tam mowy o maksymalnie 10 dniach. Mysmy stosowali ja przez 4 tygodnie. Nie mozna tez jesc zadnej kaszy z malslem. Dieta ma byc warzywno owocowa bez warzyw straczkowych typu groch czy fasola. Bez tluszczu i orzechow. Owoce z niska zawartoscia cukru typu grejfrut, cytryna, jablka czy kiwi. Pijemy wode niskomineralizowana i ziola. To co tutaj opisano to jakas hybryda i zlepek roznych pomyslow.
/2 lata temu
Poznajcie mój przepis na dietę oczyszczającą. Jest skuteczny, prosty i rewelacyjnie łatwy w wykonaniu. Więcej owoców, warzyw i codziennie przed śniadaniem oraz snem szklanka wody z 6 gramami błonnika Witalnego. Nie ma skuteczniejszego sposobu na lepsze samopoczucie, więcej energii i zdrowy wygląd.
/3 lata temu
witam, czytając wpisy chwyciłam się za głowę! dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej to przede wszystkim dieta oczyszczająca organizm, przywracająca do zdrowia, jako, że kalorii mało to i spadek wagi jest gwarantowany; pani doktor w swoich książkach dotyczących tego oczyszczania wyraźnie podkreśla możliwość wystąpienia pogorszenia samopoczucia w zw z wydalaniem toksyn z organizmu (nazywa to kryzysami ozdrowieńczymi), można poczytać w necie o tym - bowiem inaczej są to tzw herxy. Oczyszczanie można stosować do 6 tygodni jeśli ktoś wytrzyma, ale można krócej. Im dłużej tym więcej oczyszczenia. Ja jestem na tej diecie oczyszczającej od 2 tygodni i ustąpiły bóle reumatyczne, uczucie przemęczenia, alergie dróg oddechowych, refluks i zgaga i po prostu lepiej się czuję. Polecam książki o w/w diecie dr Ewy Dąbrowskiej CIAŁO I DUCHA RATOWAĆ POŻYWIENIEM oraz PRZYWRACAĆ ZDROWIE ŻYWIENIEM, a na YT są filmy z wykładami p. doktor. pozdrawiam i życzę wytrwałości w stosowaniu diety, ąle zgodnie z założeniem p. E. Dąbrowskiej, a nie przerabianej w/g swoich potrzeb
POKAŻ KOMENTARZE (24)