Kobieta ubrana w sportowe buty trzyma na kolanach sałatkę z wołowiną. fot. Adobe Stock

Dieta Kwaśniewskiego – opinie dietetyków! Przeczytaj, zanim zastosujesz!

Zanim zdecydujesz się na dietę odchudzającą, przyjrzyj się jej dokładnie! Przeanalizowaliśmy dietę Kwaśniewskiego (optymalną). Sprawdziliśmy, czy jest skuteczna i zdrowa!
/ 04.09.2018 13:36
Kobieta ubrana w sportowe buty trzyma na kolanach sałatkę z wołowiną. fot. Adobe Stock

Dieta Kwaśniewskiego - czy rzeczywiście to dieta optymalna?

Dieta Kwaśniewskiego oparta jest na założeniu, że mięso i produkty mięsne są najlepszym źródłem niezbędnych do życia składników mineralnych, tłuszczów i białek. Zdaniem autora, produkty mięsne mają przeciwdziałać wielu chorobom. W diecie tej należy unikać węglowodanów. Według autora możesz schudnąć nawet 2 kg na tydzień!

Negatywne opinie dietetyków

Opinia dietetyków i lekarzy na temat diety Kwaśniewskiego jest zdecydowanie negatywna.

Choroby serca i nowotwory

Największym zagrożeniem jej stosowania jest większe ryzyko rozwoju miażdżycy oraz innych chorób układu krążenia z powodu nieograniczonego spożycia tłuszczów zwierzęcych. Dieta wysokotłuszczowa z przewagą produktów mięsnych zwiększa także prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów. 

Zakwaszenie organizmu

Kolejnym równie groźnym zagrożeniem, wynikającym ze stosowania tej diety jest niedobór węglowodanów. Sprzyja to nadmiernej produkcji związków ketonowych, powstałych przy nieprawidłowym spalaniu tłuszczów. Związki te zakwaszają organizm i prowadzą  m.in.do nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Niedobory pokarmowe

Innym zagrożeniem stosowania diety optymalnej są niedobory pokarmowe, wynikające z braku w diecie takich produktów, jak warzywa czy owoce. Następstwem tego mogą być awitaminozy czy zaparcia z powodu niewystarczającej ilości błonnika pokarmowego w diecie.

Zobacz także:
Najlepsze i najskuteczniejsze diety odchudzające (TOP 3)! 
Hit! 10 propozycji dietetycznych obiadów. Najlepsze przepisy na niskokaloryczne obiady!
Które tłuszcze są najlepsze do smażenia, smarowania i pieczenia?