POLECAMY

Czym jest błonnik witalny?

Na rynku pojawił się nowy suplement odchudzający - błonnik witalny. Zobacz, co to takiego i czy naprawdę działa!
Czym jest błonnik witalny? fot. Fotolia

Czym jest błonnik witalny?

Błonnik witalny to nic innego jak błonnik o naturalnym pochodzeniu, a nie pozyskiwany droga przemysłową. Zdaniem producentów błonnik tego rodzaju znajdziemy jedynie w jednorocznej roślinie zwanej babką płesznik (roślina uprawiana w Polsce, wykazuje zdolności przeczyszczające) oraz babką jajowatą (ta zawiera w sobie substancje pęczniejące w żołądku, roślina uprawiana w Indiach, USA i Brazylii).

Cena błonnika witalnego

Jak podaje producent cena małego opakowania (180 g) wynosi 79 złotych, natomiast dużego (360 g) 127 złotych. Duże opakowanie według recenzji powinno starczyć na miesięczną kurację.

Jak stosować ten suplement?

Zdaniem producentów suplement ten wspomaga zwalczanie otyłości, poprawia samopoczucie, poprawia koncentrację, hamuje apetyt, usprawnia pracę jelit oraz likwiduje zaparcia. Warunkiem osiągnięcia takiego efektu jest jednak jego systematyczne spożycie, które wynosi od 3 do 9 łyżeczek błonnika na dobę.

Przy wyżej podanej cenie, efekty nie wydają się spektakularne tym bardziej, że dokładnie takie same rezultaty można osiągnąć stosując odpowiednio zbilansowaną dietę, wzbogaconą o dodatkową porcję warzyw oraz regularne spożycie otrębów owsianych i produktów pełnoziarnistych.

Uwaga! Błonnik witalny można przedawkować! Zwykle pojawiają się wtedy biegunka lub wzdęcia.

Po co właściwie nam błonnik?

Błonnik jest bardzo ważnym składnikiem każdej diety. Dzięki niemu nasze jelita oczyszczają się, bowiem nietrawione przez nasz żołądek włókna roślinne działają na nie jak szczoteczka. Dodatkowo wykazuje właściwości "zapychające", dzięki czemu po zjedzeniu potrawy bogatej w ten składnik na dłużej pozostajemy syci. Dieta bogata w błonnik jest szczególnie zalecana osobom z nadwagą i otyłością oraz cierpiącym na zaparcia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (52)
/3 miesiące temu
aktualnie cena błonnika to 16 zł/ kg na allegro. To już niedrogo
/6 miesięcy temu
Błonnik witalny stosuję już dwa lata. Muszę przyznać że błonnik jest rewelacyjnym dodatkiem do codziennej diety. Ja akurat nie tyko biorę naturalny błonnik ale także w suplemencie fibre select. Polecam z czystym sumieniem.
/rok temu
Dużo taniej kupuję ten błonnik witalny w Swojskiej Piwniczce. Opakowanie 0.5kg wystarcza mi na kilka miesięcy, bo piję codziennie zalane wodą 12g błonnika. Dzięki temu nie jestem ciągle głodna.
POKAŻ KOMENTARZE (49)