POLECAMY

Jak poprawnie wykonywać przysiady? Zobacz kilka różnych kombinacji!

Choć to bardzo popularne ćwiczenie, większość z nas robi je źle! Zobacz, jaka jest poprawna technika wykonywania przysiadów!

Przysiady to ćwiczenie, które każdy z nas zna od dziecka. I choć powtarzałyśmy je na lekcjach wf-u, a także wykonujemy w zasadzie na każdych zajęciach fitness, większość kobiet nie potrafi ich poprawnie zrobić... Gdzie popełniamy błąd?

Podstawowe błędy w przysiadach

Pierwszym z nich jest garbienie się. W trakcie ćwiczeń przez cały czas powinnyśmy mieć proste plecy! Garbienie się jest po prostu niedopuszczalne. Ten błąd może nas doprowadzić do silnego bólu kręgosłupa, który i tak często obciążamy pracą przy biurku lub dźwiganiem zakupów i dzieci...

Drugim, bardzo poważnym błędem jest wychylanie kolan poza linię palców u stóp. W trakcie przysiadu powinniśmy zniżać pupę dokładnie tak, jakbyśmy siadali na krześle, a nie kucali sięgając po jakiś przedmiot przechylając się do przodu. Pamiętaj, że tu chodzi o pracę mięśni pośladków i nóg, a nie nadwyrężanie stawów kolanowych!

Stawanie na palcach - trzeci błąd silnie powiązany z wychylaniem kolan poza linię palców u stóp. Jeśli wykonujesz przysiady źle, ciężko ci utrzymać równowagę, co objawia się stawaniem na palcach lub przeniesieniem ciężaru na pięty. Poprawny przysiad robimy STOJĄC NA CAŁEJ POWIERZCHNI STOPY.

Jak poprawnie wykonywać ćwiczenie burpee?

Jak poprawnie wykonywać przysiady?

Jeśli jesteś ciekawa, w jaki sposób poprawnie wykonywać przysiady, koniecznie obejrzyj nasz film! Trenerka personalna Joanna Zając-Borowicka pokaże ci 4 najpopularniejsze warianty, które pojawiają się w trakcie zajęć fitness. Pamiętaj, że dobra technika ćwiczeń to klucz do osiągnięcia sukcesu w walce o zdrowie i smukłą sylwetkę!

Ta odsłona crossfitu spali nadmiar tłuszczu! Na czym polega trening EMOM?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 miesiące temu
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!