Ta odsłona crossfitu spali nadmiar tłuszczu! Na czym polega trening EMOM?

Dzięki niemy nie tylko poprawisz swoją kondycję, ale i pozbędziesz się tkanki tłuszczowej! Zobacz na czym polega trening EMOM i zacznij go stosować już dziś!
Agata Bernaciak / 14.06.2017 05:37

Skrót EMOM to nic innego jak "every minute on the minute", czyli powtarzanie schematu ćwiczeń w trakcie 1 minuty, z której resztę czasu poświęcasz na odpoczynek. Gotowa do ćwiczeń? No to zaczynamy!

Jak poprawnie wykonywać burpee? Oto 3 różne odsłony tego ćwiczenia

Jak wykonać trening crossfit EMOM?

Trening, który tym razem przygotowała dla was Justyna Podobińska trwa zaledwie 12 minut. Ale gwarantujemy, że wyciśnie z ciebie siódme poty! W tym systemie chodzi o to, byś wykonała 12 serii ćwiczeń, z których każda ma trwać 1 minutę

Jeśli w trakcie jednej serii wykonasz ćwiczenia np. w ciągu 30 sekund, to kolejne 30 sekund poświęcasz na odpoczynek. A po upływie minuty rozpoczynasz kolejną serię. Pamiętaj! Im szybciej wykonasz ćwiczenia, tym więcej czasu będziesz miała na złapanie oddechu.

Jak ćwiczenia wykonujemy w treningu EMOM?

Justyna Podobińska wymyśliła dla ciebie zaledwie 3 ćwiczenia, które będziesz powtarzać przez 12 minut w schemacie 3-6-9:

  1. 3 x thruster, czyli 3 przysiady ze sztangą z wypchnięciem jej do góry w pozycji pionowej. To ćwiczenie jest dość złożone, ale na pewno sobie z nim poradzisz. Zobacz, jak Justyna robi je w naszym video!
  2. 6 x front squad, czyli... przysiad ze sztangą umieszczoną na barkach z przodu.
  3. 9 x push press, czyli 9 powtórzeń wypchnięcia sztangi nad głowę.

Wydaje ci się to skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Jeśli nie masz sztangi w domu, weź do ręki ciężarki lub - jeśli jesteś początkująca - wykorzystaj do tych ćwiczeń zwykły kijek od mopa. Chodzi o to byś, nauczyła się kontrolować ruchy ciała i od samego początku mogła chwalić się dobrą techniką ćwiczeń!

Na czym polega trening AMRAP? Poznaj kolejną odsłonę crossfitu