Trening dla osób z nadwagą - najlepsze propozycje

Trening dla początkujących fot. Fotolia.pl
Masz nadwagę i nigdy nie trenowałaś? Prezentujemy ćwiczenia, dzięki którym z przyjemnością rozpoczniesz przygodę z treningami.
Agata Bernaciak / 18.01.2017 11:16
Trening dla początkujących fot. Fotolia.pl

Minimum wysiłku, maksimum korzyści. To idea naszego programu poprawy kondycji, któremu sprosta nawet największy leń. Na początku może być ciężko - przygotuj się na chwile zwątpienia. Ale z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej i... przyjemniej! Gwarantujemy!

Problemy z zasypianiem? Dowiedz się, co jeść na kolację, aby spać jak dziecko

Lista aktywności dla początkujących

Możesz wybrać najprostsze aktywności - szybki marsz i nordic walking. My proponujemy jednak, by po kilku dniach dodać jazdę na rowerze stacjonarnym, pływanie i ćwiczenia w domu. Dzięki temu unikniesz znudzenia i uruchomisz różne partie mięśni. W każdą niedzielę możesz odpocząć, ale zachęcamy, byś poszła choć na krótki spacer.

1. Marsz

Idź tak, jakbyś się gdzieś spieszyła, nie przystawaj. Do tego rodzaju aktywności fizycznej wystarczą ci tylko wygodne buty! 

2. Nordic walking

Poproś sprzedawcę w sklepie sportowym, by pomógł ci dobrać kijki do wzrostu (najlepsze są takie z regulowaną wysokością). Idąc, korzystaj z techniki nordic walking (wysuwaj daleko rękę z kijem - lewa ręka, prawa noga i odwrotnie - odpychaj się mocno). Praca rąk sprawia, że uruchamia się znacznie więcej mięśni – spalisz zatem 2 razy więcej niż podczas zwykłego marszu.

Zdrowe nie zawsze jest dobre! 7 produktów, których nie powinnaś jeść na pusty żołądek

3. Jazda na rowerze stacjonarnym

Ustaw siodełko tak, aby dotykać pedałów tylko czubkami palców. Przy naciskaniu na nie powinnaś czuć opór. Staraj się „kręcić” w zróżnicowanym tempie - przez minutę najszybciej jak umiesz, potem przez 3 wolniej. I tak kilka razy.

4. Pływanie

Wejściówka na basen zwykle jest ważna 30–60 minut. Postaraj się w tym czasie pływać minimum 10 minut bez przerwy – resztę czasu możesz spędzić chodząc w głębokiej wodzie (to też wymaga wysiłku). Na koniec polecamy wizytę w saunie (jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych), która przyspiesza przemianę materii. A może dasz się namówić na aqua aerobic?

5. Ćwiczenia w domu

Rób przysiady (w małym i dużym rozkroku), brzuszki i babskie pompki (połóż się na brzuchu oprzyj dłonie przy barkach, unieś stopy. Opierając się na dłoniach i kolanach, na przemian prostuj i uginaj łokcie).

Dwoisz się i troisz, a waga stoi w miejscu? Poznaj 7 powodów, przez które nie chudniesz

Redakcja poleca

REKLAMA