POLECAMY

Siłownia i basen na receptę - rewolucyjne przepisy właśnie weszły w życie!

Lekarze we Francji mogą przepisywać sport, a koszty karnetu na siłownię lub basen pokryje tamtejsza Kasa Chorych.
Siłownia i basen na receptę - rewolucyjne przepisy właśnie weszły w życie! fot. Fotolia.pl

Na początku roku we Francji weszły w życie przepisy, które umożliwiają lekarzom przepisywać sport na... receptę. A wszystkie koszty pokryje tamtejsza Kasa Chorych. Prawda, że brzmi cudownie?

5 najlepszych propozycji treningów dla początkujących

Rewolucja we francuskiej służbie zdrowia

Od 1 stycznia 2017 roku francuscy lekarze mogą przepisywać pacjentom uprawianie sportu i ćwiczenia w ośrodkach, które nie mają nic wspólnego ze służbą zdrowia.

Państwo zakłada, że obywatele będą w lepszej kondycji, a w konsekwencji będą rzadziej chorować i chodzić do lekarza. Z wyliczeń wynika, że profilaktyczne działanie będzie kosztowało mniej niż specjalistyczne leczenie wynikające m.in. z siedzącego trybu życia.

Dwoisz się i troisz, a waga stoi w miejscu? Poznaj 7 powodów, przez które nie chudniesz


fot: Fotolia.pl

Program pilotażowy został wprowadzony w nadmorskim kurorcie Biarritz w 2015 roku. Lekarze z miasteczka mogli przepisywać swoim pacjentom 12-tygodniowe kursy treningowe. W krótkim czasie okazało się, że program bardzo dobrze się sprawdza.

Popularne i często zalecane przez lekarzy lekcje surfingu pomagają zapobiegać wielu dolegliwościom m.in. chorobom serca, skutecznie zwalczać przewlekły ból, cukrzycę, otyłość i depresji. Oczywiście zalecane były również bardziej klasyczne aktywności fizyczne np. pływanie i nordic walking, które równie dobrze zaspokajały problemy medyczne pacjentów. To działanie jest doskonałym przykładem, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W końcu ktoś to zrozumiał.

My już zacieramy ręce i mamy nadzieję, że taki program zostanie wprowadzony również w Polsce.

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu? Mamy na to 5 sprawdzonych sposobów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
u nas chyba długo przyjdzie nam poczekać na takie rozwiązanie i o własną aktywność fizyczną samodzielnie trzeba zadbać, ja normalnie biegam ale zimą jednak temperatury i smog mnie odstraszają więc przerzuciłam się na rowerek stacjonarny, mam z wassermana kupiony i nie był to jakiś duży wydatek a pozwala mi utrzymać formę
/rok temu
Dla mnie rewolucją było odkrycie, że bieganie + lekkie ćwiczenia działają na mnie lepiej niż intensywny godzinny trening. Zarzuciłam słodycze mimochodem (teraz podjadam bakalie, owoce, ew. domowej roboty muffiny i kupne batony OHO) i jestem w świetnej formie na nowy rok :D