Zakochane pary, poznaj ich 5 sposobów na szczęśliwy związek fot. Adobe Stock

Zakochane pary, poznaj ich 5 sposobów na szczęśliwy związek

Nie wystarczy kochać się do szaleństwa, trzeba jeszcze umiejętnie pielęgnować łączącą was więź, żeby przetrwać każdą burzę. Dobrze o tym wiedzą zakochane pary.
Anna Grzelczak / 04.05.2018 11:30
Zakochane pary, poznaj ich 5 sposobów na szczęśliwy związek fot. Adobe Stock

Jak twierdzą naukowcy kobiety przy wyborze partnera zwracają uwagę (w dni płodne) na ciało mężczyzny, (w dni po owulacji) na status materialny i troskliwość.
Mężczyźni z reguły szukają pań o odpowiednich proporcjach gotowych urodzić im zdrowe potomstwo i cechach charakteru świadczących, że to potomstwo będzie ich. 

Czasami, wbrew nauce, zniewala nas czyjś zapach albo to coś w sposobie bycia drugiej połowy, jednak dla przetrwania związku potrzeba czegoś więcej niż chemii. Wiedzą o tym zakochane pary z wieloletnim stażem.

Idealny związek, czyli istota dobrego dobrania się

Po prostu my

Podstawą udanego związku jest umiejętność zastąpienia myślenia wyłącznie o sobie na rzecz wspólnego dobra. Ujmując rzecz w skrócie zamiast „ja” pojawia się „my”. Wygoda i potrzeby jednej ze stron przestają być tak istotne, jak to by razem żyło nam się dobrze.
Nie starają się podporządkować sobie drugiej osoby, nie są z kimś dal wygody czy ze względu na jego podziw, bo więcej korzyści odnoszą ze współdziałania na rzecz obojga. Dlatego starają się rozumieć siebie nawzajem, rozmawiają i słuchają z uwagą partnera, bo są go ciekawi.

Dobre maniery

Nie chodzi o to, aby być dla siebie przesadnie uprzejmym, ale o wzajemny szacunek, na co dzień.  Mówienie sobie „dzień dobry” i „dobranoc”, całowanie się na powitanie czy pożegnanie, zwracanie uwagi na samopoczucie partnera świadczą o dojrzałości obu stron.
Zakochane, szanujące się pary nawet w czasie kłótni potrafią się powstrzymać przed osobistymi wycieczkami albo chwytami poniżej pasa, dążąc do rozwiązania problemu, a nie jego eskalacji.

Drobiazgi

Wiele par wspomina z rozrzewnieniem pierwsze lata związku, kiedy często nie mając nic, uważali się za najszczęśliwszych ludzi na świecie.
Wynika to z faktu, że na początku związku partnerzy nie tylko potrafią zachwycić się sobą nawzajem, ale też cieszyć drobiazgami. Wspólnie zjedzonym posiłkiem, spacerem, przypadkowym dotykiem, uśmiechem, karteczką z miłosnym wyznaniem wrzuconą do portfela partnera.
Pary z wieloletnim stażem dobrze wiedzą, że związek opiera się także na takich chwilach i potrafią je pielęgnować mimo pojawiających się obowiązków.

Równowaga

Zakochane pary potrafią dzielić się zarówno codziennością, jak i zainteresowaniami.
Dzieci owszem są ważne, ale równie istotne jest ich bycie razem, jako pary. Potrafią wyrwać się na weekend tylko we dwoje, wyjść do restauracji, spędzić romantyczny wieczór choćby w domowym zaciszu.
Nie traktują jednak związku jak więzienia o zaostrzonym rygorze. Wiedzą, że w udanej relacji ważna jest zarówno przestrzeń wspólna, jak i indywidualna. Możliwość realizowania własnych zainteresowań i posiadania swoich przyjaciół ma ogromny wpływ na poczucie szczęścia w związku.
Ważne jest tylko zachowanie zdrowych proporcji między własnym a wspólnym życiem.

Rozmowa

Zakochane pary wiedzą, że podstawą miłości jest przyjaźń, a tę buduje się poprzez zaufanie i umiejętność dzielenia się z partnerem swoimi uczuciami i poglądami.
Szczere rozmowy są fundamentem związku. Zwłaszcza te mało romantyczne, jak dyskusje o pieniądzach, podziale obowiązków czy planach na przyszłość stanowią jego najtrwalszą podstawę.
Tylko świadomość, czego można się spodziewać po drugiej stronie daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość rozwinięcia skrzydeł.   

Warto przeczytać też:Czy twój chłopak jest seksistą? Przeczytaj i dowiedz się z kim masz do czynieniaPary, które dzielą się obowiązkami domowymi, częściej uprawiają seks. Są na to badania!7 rzeczy, które wskazują, że to ten jedynyJak silny jest wasz związek? [psychotest]Uroki wirtualnego seksu w związkach na odległość

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10.05.2018 14:07
ciekawe faktycznie ciekawe https://polki.pl/zwiazki-i-seks/zwiazek,zakochane-pary-poznaj-ich-5-sposobow-na-szczesliwy-zwiazek,10427823,artykul.html
/10.05.2018 13:37
w związku wszystko jest ważne, tak na co dzień; szacunek, szczerość, drobne gesty i bliskość oczywiście; dzieci już mamy, więcej nie planujemy; dlatego zdecydowałam się na antykoncepcję, tak dla tej bliskości właśnie :) dla mnie, dla nas dużo większa satysfakcja i radość z seksu, bez stresu; ja akurat stosuję belarę, nie tyję, libido absolutnie nie spadło; mam fajnego męża i udany związek-i w dzień, i w nocy ;)
/04.05.2018 11:15
I koniecznie trzeba zadbać o libido. Najlepiej naturalnym rozwiązaniem dla kobiet: zbijamywage.pl/kobieta/femin-plus-czy-to-najlepszy-preparat-na-kobiece-libido