seks fot. Adobe Stock

Pary, które dzielą się obowiązkami domowymi, częściej uprawiają seks. Są na to badania!

Do ciekawych wniosków doszła pewna amerykańska badaczka. Ludzie w związkach, którzy równo dzielą się zadaniami w domu, mają bardziej udane życie seksualne.
Małgorzata Germak / 10.04.2018 13:27
seks fot. Adobe Stock

Sharon Sassler z amerykańskiego Cornell University po przeanalizowaniu badań stwierdziła, że pary, które równo dzielą się obowiązkami w domu, uprawiają seks średnio 7 razy w miesiącu. Za to ludzie w związkach, w których jedna ze stron wykonuje więcej prac, tylko 5 razy.

Kiedy mamy największą ochotę na seks? To da się dokładnie wyliczyć!

„Kiedy twoja połówka zostawia ci zlew z brudnymi naczyniami, to coś więcej, niż na to wygląda. Te naczynia same się nie zmyją. Myślę, że pary, które dzielą się sprawiedliwie obowiązkami, mają lepszą relację, w tym seksualną, bo nie chowają w sobie tyle urazy” – mówi Sassler.
Z kolei tam, gdzie kobiety wykonują większość zadań domowych, widać stały spadek w zakresie aktywności seksualnej – to kolejny z wniosków badaczki.

Co jeszcze wynikło z analiz badań? A coś pozytywnego – chociażby to, że mężczyźni zajmują się więcej pracami domowymi niż kiedykolwiek wcześniej. To nie wszystko – kobiety, które przejmują większość obowiązków w gospodarstwie domowym czerpią mniejsze zadowolenie z życia seksualnego niż te, których partnerzy partycypują w praniu, sprzątaniu, gotowaniu itp.

Co ciekawe, nierówny podział w parze obowiązków domowych nie wpływa w żaden sposób na satysfakcję seksualną odczuwalną przez mężczyzn.

Czytaj też:W pogoni za orgazmem. Czy można się go nauczyć? Gdzie się podziała chemia i pożądanie? Zobacz, jak nabrać ochoty na seks (patenty dla obojga!)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/06.05.2018 02:20
My z partnerem dzielimy się obowiązkami, chociaż potrzeba było trochę czasu, żeby do tego dojść. Na nasze życie łóżkowe też nie narzekam, mój facet bierze od jakiegoś czasu tabletki Penisizer, na powiększenie. Sprawdzają się bardzo dobrze. Czuję znaczną różnicę;)
/12.04.2018 11:00
W kwestii częstotliwości ogromną rolę odgrywa libido. W przypadku kobiet można je podnieść w naturalny sposób:) zbijamywage.pl/kobieta/femin-plus-czy-to-najlepszy-preparat-na-kobiece-libido