5 sprawdzonych sposobów na wydłużenie stosunku. Przeczytaj i testuj!

5 sprawdzonych sposobów na wydłużenie stosunku. Przeczytaj i testuj! fot. Adobe Stock
Przedwczesny wytrysk potrafi zepsuć niejedną, dobrze zapowiadającą się relację, a przecież istnieją sposoby na wydłużenie stosunku bez uciekania się do farmakoterapii.
/ 24.05.2018 16:30
5 sprawdzonych sposobów na wydłużenie stosunku. Przeczytaj i testuj! fot. Adobe Stock

Szacuje się, że przedwczesny wytrysk dotyczy 30 proc. mężczyzn i może zdarzyć się każdemu bez względu na wiek czy doświadczenie. Przyczyny mogą mieć zarówno podłoże psychiczne, zdrowotne jak i seksualne, wynikające ze zbyt częstej masturbacji lub sporadycznych zbliżeń.
Niektóre z tych przypadłości wymagają wizyt u specjalisty i farmakoterapii, jednak części z nich daje się uniknąć za pomocą kilku prostych metod.

Jakie choroby powodują przedwczesny wytrysk?

 1. Masturbacja potraktowana nie, jako forma szybkiego samozaspokojenia, a trening powstrzymywania wytrysku. Ma tę zaletę, że nie wymaga obecności partnerki, za to z pewnością samodyscypliny.
   
 2. Trening mięśni Kegla, zwanych też mięśniami PC. Tak, tak mają też mężczyźni i powinni ćwiczyć je równie regularnie, jak kobiety.
  Wystarczy 30-40 rozkurczów i skurczów mięśni dna miednicy wykonanych rano i wieczorem przez kilkanaście dni, żeby zacząć panować nad ejakulacją. Można próbować tej techniki „na sucho” lub oddając mocz, a kiedy nabierzemy już wprawy przejść do ćwiczeń z partnerką.
  W czasie stosunku mężczyzna, czując narastające napięcie wycofuje się z pochwy kobiety albo zostawia w niej górną część żołędzi, spina mięśnie Kegla, na co najmniej 10 sekund. Po czym rozluźnia je powoli i zaczyna ponownie uprawiać seks aż do następnego orgazmu.
   
 3. Metoda STOP and GO polega na przerwaniu przez partnera penetracji tuż przed orgazmem i skupieniu się na pieszczeniu partnerki. Początkowo, mniej doświadczony kochanek, będzie musiał wyjąć prącie z pochwy partnerki i odwrócić swoją uwagę od orgazmu aż do czasu, kiedy penis opadnie. Z czasem jednak może on zająć się partnerką nie wychodząc z niej, ale też nie wykonując ruchów frykcyjnych.  Ta metoda sprawdza się także przy częstych zmianach pozycji, przeplatanych pieszczotami.
   
 4. Równie prosta i popularna jest technika uciskania rowka żołędnego. Partnerka siada na leżącym na plecach mężczyźnie tak, aby móc obserwować jego reakcję i gdy ten zbliża się do orgazmu (albo na jego znak) podnosi się, chwyta delikatnie jego penis, mniej więcej w okolicy rowka żołędnego. Uciska go lekko przez ok. 10 sekund, po czym, gdy penis opadnie, zaczyna ponownie go stymulować. W przypadku tej metody partnerzy mogą zmieniać się i na przemian uciskać prącie aż osiągną satysfakcjonujący poziom przyjemności
   
 5. Można zastosować też żele i aerozole powstrzymujące wytrysk, które zawierają substancje znieczulające żołądź, ale mogą one uczulać partnerów, podobnie jak grube prezerwatywy. Po drugie stosowane przez dłuższy czas zaburzają pracę organizmu, prowadząc nawet do problemów z orgazmem.

Warto pamiętać, że stosunek przerywany sam w sobie nie jest dobrą metodą na wydłużenie seksu. Zazwyczaj mężczyzna wyjmuje penisa z pochwy partnerki tuż przed wytryskiem, więc nie jest w stanie powstrzymać się od orgazmu.

Przeczytaj jeszcze:Problemy - m.in przedwczesny wytrysk

Zdradzamy 12 sposobów na udany seksSeks krok po krokuCzy jesteś odważna w łóżku?Męski orgazm pod lupą