Jak odbudować zaufanie w związku - 5 wskazówek

Jak odbudować zaufanie w związku - 5 wskazówek fot. Fotolia
Nie wiesz, jak odbudować zaufanie w związku? Podpowiadamy, co powinnaś zrobić, aby znów darzyć nim swojego partnera! Koniecznie przeczytaj!
/ 12.12.2016 17:02
Jak odbudować zaufanie w związku - 5 wskazówek fot. Fotolia

Zaufanie to fundament udanej relacji partnerskiej. Bez niego żaden związek długo nie przetrwa. Zazwyczaj nie pojawia się od razu – czasem pracuje się na nie wiele miesięcy, a nawet lat, dlatego warto je pielęgnować. Utrata zaufania to bardzo poważny problem, który grozi rozpadem związku, ale jeśli zależy nam na partnerze, warto dołożyć starań, aby je odzyskać.

Jak dbać o zaufanie w małżeństwie?

5 wskazówek, jak odbudować zaufanie w związku

1. Nie miej tajemnic

Każdy człowiek skrywa swoje sekrety, ale jeśli chcemy odzyskać zaufanie do partnera, nie powinniśmy niczego przed nim zatajać. Postaw na szczerość i wymagaj jej od drugiej połowy. Jeśli zawsze będziecie sobie mówić prawdę, stopniowo zaczniecie znów darzyć się zaufaniem. Musicie jednak uzbroić się w cierpliwość. Jego odbudowanie wymaga czasu.

2. Walcz z nieuzasadnionymi podejrzeniami

Częstą konsekwencją utraty zaufania do partnera jest chorobliwa podejrzliwość. Jeśli jednak chcesz, aby w twoim związku znów zaczęło się układać, musisz przestać myśleć, że twoja druga połowa ma wobec ciebie złe intencje. Podawanie w wątpliwość każdego słowa czy czynu partnera na pewno nie wpłynie na korzyść waszej relacji. Powinnaś wierzyć w to, że tak jak ty pragnie, aby wszystko się między wami ułożyło.

3. Mów jasno o swoich uczuciach

Odbudowanie zaufania w związku nie jest możliwe bez szczerych rozmów. Jeśli chcesz naprawić waszą relację, nie możesz unikać podejmowania trudnych tematów. Wyznaj, co chciałabyś zmienić, czego brakuje ci w waszym związku. Jeśli coś budzi twój niepokój, nie bój się powiedzieć o tym partnerowi. Wyrażaj się precyzyjnie. Niedomówienia mogą doprowadzić do nieporozumień, przez które będziesz oddalać się od swojej drugiej połowy, zamiast zbliżać.

4. Nie obwiniaj partnera

Nawet jeśli to partner jest odpowiedzialny za kryzys w waszym związku, postaraj się mu tego nie wypominać. Skoro zdecydowałaś się dać mu szansę, nie podkreślaj na każdym kroku, że wyrządził ci krzywdę. W ten sposób na pewno nie uda ci się odbudować zaufania w waszym związku. Stroną, która powinna się o to starać, nie jest wyłącznie twoja druga połowa. Ty również musisz włożyć dużo wysiłku w to, aby wasza relacja była taka jak dawniej.

5. Skup się na pozytywach

Kluczem do odbudowania zaufania w związku jest koncentrowanie się na pozytywach. Zamiast zrzucać winę na partnera i ciągle roztrząsać to, co się stało, pomyśl o miłych chwilach, które ze sobą spędziliście. Na pewno macie na swoim koncie mnóstwo wspaniałych wspomnień. Powracanie do nich pamięcią sprawi, że będziesz czuła się silniejsza i pogodniej patrzyła w waszą wspólną przyszłość.

Jak uzdrowić związek po zdradzie?

Redakcja poleca

REKLAMA