10 rzeczy, które warto sobie nawzajem mówić w związku. Działają!

Są takie słowa, które szczęśliwe i kochające się pary regularnie wypowiadają do siebie. Choć nie zawsze jest to łatwe, bardzo dobrze wpływa na relację.
Małgorzata Germak / 16.08.2019 10:09

Według psychoterapeutów najczęstszą przyczyną nieporozumień w związku jest brak komunikacji. Zdarza się, że jeden z partnerów nie powie o czymś wprost, bo uzna, że to drugie powinno się zorientować i samemu wpaść na to, co się dzieje. Albo ktoś strzeli fochami i nie wyjaśni, z czym ma problem.

Czyny oczywiście świadczą o wielu rzeczach, ale nic nie zastąpi szczerego, wypowiedzianego wprost komunikatu. Jak ze sobą rozmawiać?

Co warto sobie nawzajem mówić?

Po pierwsze - nic na siłę. Komunikacja w związku ma być nie tylko otwarta, ale przede wszystkim szczera. Raczej chodzi o to, żeby zacząć myśleć o tym i kiedy dana sytuacja nastąpi, będziesz wiedzieć, co powiedzieć.

Zawsze warto umieć przeprosić i podziękować. To działa nie tylko w parze, ale ogólnie w kontaktach międzyludzkich. Proste, ale często zapominane albo ignorowane. Dobrze też chwalić i doceniać drugą osobę. Wyznawać, co się czuje - i nie tylko chodzi o miłość, ale też wdzięczność, radość.

Bywają też trudne słowa do wypowiedzenia - prośba o pomoc albo przyznanie się do błędu. Jednak wśród 10 tekstów, które przygotowaliśmy, skupiliśmy się na pozytywnych uczuciach.
Zobacz, co warto mówić swojemu partnerowi!

Czytaj też:„Mój chłopak powiedział, że gdy patrzy na moje cycki, nie może dojść” - wyznanie czytelniczki5 najpopularniejszych snów erotycznych. Co oznaczają?

Redakcja poleca

REKLAMA