5 najpopularniejszych snów erotycznych - poznaj ich znaczenie

Uprawiałaś we śnie seks z nieznajomym, a może robiłaś to w miejscu publicznym? Poznaj znaczenie snów erotycznych.
Małgorzata Germak / 30.07.2019 10:44

Sny są bramą do naszych nieświadomych pragnień. Tak przynajmniej uważał znany neurolog, twórca psychoanalizy, Zygmunt Freud. Chociaż nie zawsze tak jest, że każdy sen ma jakieś głębsze znaczenie, to w wielu marzeniach sennych, a zwłaszcza erotycznych, można się czegoś dopatrzeć.

Fakt, że śpisz, nie znaczy, że twoje libido odpoczywa. Sny o seksie są sposobem, w jaki twoja podświadomość przetwarza wszystko, co wpływa na twoje życie. Często marzenia senne nie są dosłowne. Zamiast tego mogą symbolizować problemy, pragnienia i nadzieje związane ze wszystkimi aspektami twojego życia
- uważa dr Susan Block, seksuolog.

Ekspert od snów Lauri Loewenberg tłumaczy, że zwracanie uwagi na swoje marzenia seksualne z czasem może stać się skutecznym sposobem na uzyskanie od życia tego, czego naprawdę chcemy. „Zapisywanie każdego ranka tego, co nam się śniło i przeglądanie tych dzienników po jakimś czasie, może pomóc dostrzec, co podświadomość próbuje nam powiedzieć” – uważa.

Co twój umysł próbuje ci przekazać, kiedy jesteś w fazie REM? Zobacz, co na temat 5 najpopularniejszych snów erotycznych mówią eksperci od znaczenia snów.

Czytaj też:Co mówi o waszym związku pozycja, w której śpicie?8 sygnałów, że ON jest twoją bratnią duszą. Myślisz, że jesteście dla siebie stworzeni?

Redakcja poleca

REKLAMA