Seks analny - 7 rzeczy, które warto wiedzieć, zanim się zdecydujesz

Wcale nie powinien boleć i może dać ci orgazm. Jak się przygotować do seksu analnego? Rozwiewamy wątpliwości.
Małgorzata Germak / 30.07.2019 15:39

Wybraliśmy najciekawsze gadżety w atrakcyjnych cenach, a dodatkowo mamy dla was kod zniżkowy, który zakupy powyżej 250 zł obniży o 50 zł. Skopiuj kod i zapoluj na okazje, ponieważ łączy się on z promocjami! Kod: ET50PRESSE

Zastanawiasz się, jak to jest uprawiać seks analny? Nie jesteś sama. Według badania opublikowanego na łamach magazynu „Journal of Sexual Medicine” więcej niż 1 na 3 kobiety w wieku 19-44 lata próbowało choć raz w życiu seksu analnego. Jednak zanim spróbujesz go i ty, warto poświęcić chwilę na omówienie niezbędnych faktów na ten temat. Jeśli odpowiednio przygotujesz się, to doświadczenie może być niesamowite.

Miłość grecka - tak też mówi się o seksie analnym - powoli przestaje być tematem tabu, ale nadal rzadko otwarcie się o nim mówi. Niektórzy traktują ten rodzaj seksu jako świetny sposób na zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Jednak warto, aby to nie był jedyny powód, dla którego chcesz spróbować tej aktywności seksualnej.

Czy seks analny jest bezpieczny?

Na początek trochę postraszymy. Jeśli uprawiasz seks analny bez prezerwatywy, narażasz się na zakażenie wirusem HIV, HPV, WZW. Również, jeśli po stosunku analnym bezpośrednio następuje stosunek pochwowy możesz zarazić się bakterią Escherichia coli (pałeczka okrężnicy). Do tego dochodzą uszkodzenia mechaniczne odbytu.

To teraz trochę przyjemności - seks analny może być ekscytujący, urozmaicający, satysfakcjonujący i również dla kobiety kończący się orgazmem. Jednak musi być spełnionych kilka warunków. Najważniejsze dwa - odpowiedni partner plus naprawdę musisz tego chcieć. Co poza tym? Zobacz 7 rzeczy na temat seksu analnego, które dobrze wiedzieć.

Czytaj też:5 najpopularniejszych snów erotycznych. Co oznaczają?Dlaczego mężczyźni zdradzają? Zobacz 10 najczęstszych powodów