Randkowy savoir-vivre

W chorobach zapalnych trzustki należy unikać alkoholu, a najlepiej wyeliminować go z diety.
Wybierasz się na randkę? Zobacz, jakich zasad powinnaś bezwzględnie przestrzegać! Znajdziesz także poradę na co zwrócić uwagę w zachowaniu partnera!
/ 07.07.2016 12:24
W chorobach zapalnych trzustki należy unikać alkoholu, a najlepiej wyeliminować go z diety.

Spotkania dwojga ludzi, zwłaszcza te pierwsze, budzą zazwyczaj bardzo wiele emocji. Jest to zupełnie naturalne, ponieważ jest to szansa na jak najkorzystniejsze przedstawienie własnej osoby. Mamy wówczas obawy przed tym, czy zostaniemy dobrze odebrani, zrozumiani.

Czasem wynika to z pewnych barier – kiedy osoba jest nieśmiała, ma niskie poczucie własnej wartości te obawy są zdecydowanie większe. Jak zatem przygotować się do randki, aby spotkanie wypadło taktownie, a przede wszystkim, by każda z osób miała ochotę to powtórzyć?

W pierwszej kolejności należy ustalić miejsce spotkania. Powinno być ono dość neutralne, aby każda z osób nie czuła się tam niebezpiecznie wyizolowana czy spięta. Dlatego warto wybrać miejsca ogólnodostępne tj. kawiarnię, pub, kino, restaurację, itp. Może to być także miejsce, które jest w pewien sposób związane z zainteresowaniami pary, np. kręgielnia, koncert muzyczny, galeria sztuki itp. Dobrze, aby oboje czuli się tam nieskrępowani.

Należy wcześniej ustalić miejsce spotkania po to, aby móc się odpowiednio i stosownie ubrać na te randkę. Warto przy tym pamiętać, aby się nie przebierać – jeśli nie mamy w zwyczaju chodzić w stroju wieczorowym, a wybieramy się do wytwornej restauracji, to warto pomyśleć o zmianie miejsca.

Może się bowiem okazać, że przez cały wieczór będziemy skupieni nie na rozmowie i dobrej zabawie, a jedynie na niewygodnym stroju.

Warto również pamiętać, że w przypadku kiedy kobieta zamawia napój bezalkoholowy w kawiarni, pubie, czy restauracji, wówczas mężczyzna również nie powinien zamawiać alkoholu.

Jeśli chodzi o regulowanie rachunków, to winna je uiszczać osoba, która zaproponowała spotkanie. Jednak w tej kwestii jest to bardzo indywidualna sprawa. Warto jednak na wszelki wypadek mieć przy sobie pieniądze, aby zapłacić za siebie, nawet, kiedy jesteśmy zapraszani.

Zdarzają się bardzo różne sytuacje i dobrze, aby być przygotowanym na każdą ewentualność, aby uniknąć dodatkowego stresu.

Zobacz też : Jak osiągnąć nieudany związek

Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach podczas spotkania tj. nie zadawać zbyt osobistych pytań, nie rozmawiać o poprzednich partnerach, nie planować wspólnej przyszłości, nie narzucać się ze swoimi opowieściami o rodzinie, nie zagadać partnera, nie być dla niego uciążliwym.

Przede wszystkim należy pamiętać, aby być sobą, ponieważ nasz partner ma się zakochać w prawdziwej osobie, a nie w wyreżyserowanej do perfekcji maszynie.

Zobacz też : Miłość wyśniona

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA