Wspólne zainteresowania jednoczą
Zazwyczaj lubimy osoby, które są do nas podobne i dlatego też taka sama pasja jest bardzo dobrym początkiem na nawiązanie i utrzymanie relacji między ludźmi. Fakt, że interesujemy się określonymi rzeczami, sprawami, dziedzinami aktywności powoduje, że możemy mieć podobne usposobienie, światopogląd, podobne cechy charakteru. Jest to również możliwość funkcjonowania w podobnym środowisku i przestrzeganie tych samych norm i zasad.
Bardzo często można zauważyć, że wspólna pasja łączy ludzi na trwałe. Można zaobserwować związki, w których zarówno mężczyzna jak i kobieta wykonują ten sam lub bardzo zbliżony do siebie zawód. I tak mamy często małżeństwa lekarzy, prawników, nauczycieli.
Podobna zależność przejawia się w cechach charakteru. Często partnerzy prowadzą wspólnie firmę na określonym obszarze zawodowym, co świadczy, że oboje z nich posiadają zdolności przedsiębiorcze.
Jeśli w związku pojawia się rutyna, zniechęcenie czy stagnacja również warto pamiętać, że zainteresowania, które prowadzą do wspólnego spędzania czasu mogą pogłębiać relacje i przyczynić się do poprawy kondycji związku.
Zobacz też : Podział obowiązków w małżeństwie
Warto się zatem przyjrzeć swoim preferencjom, temu, jakie czynności sprawiają nam przyjemność, co lubimy robić. Może się okazać, że nie podejmujemy jakiejś aktywności z powodu braku odpowiedniego bodźca.
I tak np. nie uprawiamy żadnego sportu, ponieważ nie mamy ochoty chodzić w pojedynkę na siłownię czy basen, nie uczęszczamy na kurs tańca, ponieważ nie mamy partnera itp.
Rozmowa z partnerem dotycząca zainteresowań i zwiększenia swojej aktywności może przyczynić się nie tylko do ożywienia swojego funkcjonowania, lecz również da szansę w związku na odkrycie nowych pomysłów na wspólne spędzanie czasu.
Zobacz też : Zdradził - i co teraz?