Czym jest miłość wyśniona

Czym jest miłość wyśniona
Marzenia o wielkiej miłości towarzyszą prawie każdej osobie. Wyobrażamy sobie ją często w różny sposób. Dla jednych spełnienie marzeń to będzie malutki domek z ogródkiem, dla innych podróżowanie po całym świecie z partnerem, dla jeszcze innych zupełnie naturalne będą częste sprzeczki, które podsycają temperaturę w związku. Ja zatem jest miłość idealna?
/ 19.05.2010 10:11
Czym jest miłość wyśniona

Miłość wymarzona - obraz miłości

Obraz miłości jest zatem rzeczą bardzo indywidualną, a wynika z naszego systemu wartości, wychowania przekazanego przez rodziców, wzorców, autorytetów, jakimi się kierujemy, środowiska w jakim wzrastaliśmy. Jednak sama treść uczucia pozostaje niezmienna.

Potrzebujemy osoby, która nas będzie wspierać w trudnych chwilach, pomoże w kłopotach, czy będzie dzieliła nasze radości. Potrzebujemy bliskości, czułości oraz zrozumienia.

Często ludzie tworzą obraz miłości, która jest idealna. Partner powinien być przez cały czas pełen zrozumienia, akceptacji dla naszego zachowania oraz tolerancyjny w każdej sytuacji. Konflikty, jakie pojawiają się w związkach często są spowodowane poprzez zderzenie świata wyobrażonego z tym rzeczywistym.

Każdy posiada wady, słabe strony, czy po prostu gorszy dzień i ma do tego zupełne prawo. Miłość wymarzona natomiast nie dopuszcza tego rodzaju sytuacji. Niestety często wymaga zbyt wiele.

Zatem należy w jak najbardziej realny sposób patrzeć na relacje międzyludzkie, wówczas istnieje większa szansa na to, że związek będzie udany. 

Zobacz też : Różnice płciowe w okazywaniu emocji

Należy mieć świadomość, że kiedy przychodzi „normalne życie” coraz mniej jest uniesień, ponieważ zostają one wyparte przez inne rzeczy, które stają się wartością. Jest to np. wychowywanie dzieci, które w pewnym momencie staje się priorytetem.

Jest to dla wielu par bardzo trudny okres właśnie z tego powodu, że miłość, która była na początku, zupełnie zmieniła swoje oblicze. Najważniejsze nie jest już wspólne wyjście do kina czy restauracji, głębokie patrzenie sobie w oczy, gdyż inne obowiązki mają pierwszeństwo.

O związek należy dbać w każdej fazie jego trwania, jednak należy mieć świadomość, że kolejne etapy mogą się znacznie różnić od tego, jak na początku wyobrażaliśmy sobie te relacje. Warto pamiętać, że wraz z upływem czasu między ludźmi wytwarza się więź, której wcześniej nie było i to powinno być przede wszystkim ogromną wartością.

Piosenki, literatura, poezja bardzo wiele mówi o miłości wyśnionej, wymarzonej, upragnionej. Jednak ile w niej jest tej prawdziwej, która przejawia się w codziennym, wspólnym życiu? Nie potrzeba poezji czy muzyki, aby doświadczać jej każdego dnia.

Zobacz też : Związek z mężczyzną po przejściach

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA