Pomysł na grę wstępną czy sposób na jednoczesny orgazm? Poznaj prawdę o pozycji 69

Pozycja 69 zdobyła popularność, ponieważ jest ona ono źródłem ogromnego podniecenia i przyjemności dla dwóch osób jednocześnie.
Pomysł na grę wstępną czy sposób na jednoczesny orgazm? Poznaj prawdę o pozycji 69 fot. Fotolia

Pozycja 69 to jedna z technik seksu oralnego, której nazwa wzięła się od ułożenia ciał partnerów, przypominającego cyfry 6 oraz 9. Kochankowie mogą jednocześnie pieścić swoje narządy płciowe, używając ust i języków. Klasycznie w tej pozycji kobieta leży na mężczyźnie, umieszczając swoje krocze nad jego twarzą i w tym samym czasie pieszcząc oralnie jego penisa. Wiele osób lubi 69 ze względu na to, że staje się ono źródłem ogromnego podniecenia i przyjemności dla dwóch osób jednocześnie. Jest to jedna z najpopularniejszych pozycji Kamasutry.

Na co zwrócić uwagę przy pozycji 69?

Niektóre osoby traktują pozycję 69 tylko jako element intensywnej gry wstępnej, inne uważają ją za klucz do równoczesnego orgazmu i wspólnego szczytowania. Niezależnie od tego, co chcielibyście osiągnąć, należy pamiętać o kilku czynnikach.

  • Jak sprawić przyjemność kobiecie przy pozycji 69? Pieszczoty najlepiej rozpocząć od warg sromowych. Można je subtelnie (albo całkiem mocno) lizać, a nawet zasysać. Później należy zająć się pieszczeniem łechtaczki - kąt, pod którym jest ona stymulowana przy tej pozycji, dostarczy wyjątkowo przyjemnych wrażeń. Mężczyzna może również symulować oralną penetrację pochwy, wsuwając i wysuwając język.

7 sposobów na to, jak zwiększyć libido

  • Jak sprawić przyjemność facetowi przy pozycji 69? Najlepiej rozpocząć pieszczoty od delikatnego całowania penisa. Później można go ssać w różnym tempie, zaciskać na nim usta i jednocześnie dłoń.
  • Oprócz standardowej pozycji 69, wyróżniamy również pozycję boczną, siedzącą i stojącą. Przy bocznej, kobieta i mężczyzna leżą na boku, jednocześnie będąc zwróceni twarzami w kierunku miejsc intymnych partnera czy partnerki. W pozycji siedzącej, mężczyzna siedzi, a kobieta oplata jego szyję swoimi nogami. Pozycja stojąca to wersja dla bardzo zaawansowanych - rozpoczyna się ją siedząc, a po chwili mężczyzna wstaje, przez cały czas mocno podtrzymując partnerkę, która oplata jego ramiona nogami. 

6 sposobów na to, jak zaskoczyć faceta w łóżku

Jakie są wady pozycji 69?

  • Czasem zdarza się, że niektórzy zamiast w pełni czerpać przyjemność ze zbliżenia, tak mocno skupiają się na doprowadzeniu partnera czy partnerki do orgazmu, że zapominają o własnych doznaniach. Osiągnięcie satysfakcji przy pozycji 69 może być wtedy dla nich niezwykle trudne.

  • Innym mankamentem jest odwrotna sytuacja, gdy ktoś tak bardzo zatraci się w przyjemności, że zapomni o pieszczeniu ukochanego/ukochanej. Problematyczne może być wtedy, gdy zdarzy się to tuż przed orgazmem...
  • Przy pozycji 69 należy zachować ostrożność. W chwili szczytowania bardzo łatwo niechcący przydusić partnera albo np. kopnąć go w twarz.

Czytaj więcej na temat erotyki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11 miesięcy temu
A jeśli macie problemy z libido to pojawiło się skuteczne rozwiązanie:) Femin Plus, więcej o nim: zbijamywage.pl/kobieta/femin-plus-czy-to-najlepszy-preparat-na-kobiece-libido
/rok temu
Żel potęgujący doznania zrobi tutaj robotę - jeśli chodzi o orgazm, u mnie Libidizer jest w ciągłym użytku, bardzo sie polubiliśmy :)
/rok temu
Chcesz powiększyć penisa? Zajrzyj na bezkompleksu24.pl