Pozycja 69 - ja tobie, ty mi

Kiedy wzrasta możliwość zapłodnienia? /fot. Fotolia fot. Fotolia
Cyfra 69 nabrała szczególnego znaczenia, gdy wykorzystano ją do nazwania jednej z pozycji seksualnych. Seks oralny pozwala nam podniecić partnera. Wciąż jednak ta metoda jest mało doceniona i budzi kontrowersje. Jak wygląda pozycja 69?Dlaczego warto kochać się w tej pozycji?
/ 18.08.2011 10:53
Kiedy wzrasta możliwość zapłodnienia? /fot. Fotolia fot. Fotolia

Kiedy para układa się w ten sposób, że usta partnera znajdują się przy narządach płciowych drugiej osoby, układ ciał przypomina cyfrę 6 i 9. Pozycja ta pozwala na równoczesne, wzajemne zaspakajanie potrzeb poprzez seks oralny. Istnieje klika technik, które pozwalają osiągnąć podniecenie.

Ku rozkoszy

Pieszczoty oralno-genitalne dla kobiety, zwane w terminologii naukowej cunnilingus, to najkrótsza droga do pełnego nawilżenia pochwy i intensywnego podniecenia.

Ruchliwy język potrafi zdziałać cuda a ślina, o konsystencji wydzieliny pochwowej od razu zwiększa pobudzenie erotyczne. Partner może stosować różne techniki. Oto niektóre z nich:

  • Lizanie warg sromowych – przesuwanie języka w górę i w dół po wargach zewnętrznych.
  • Ruchy penetrujące – początkowo płytkie, następnie coraz głębsze. Czubek języka porusza się w górę i w dół na zewnątrz, i wewnątrz pochwy.
  • Lizanie łechtaczki – Czubek języka pokrywa łechtaczkę śliną. Lizanie odbywa się tylko ku górze. Najpierw należy pieścić jedną stroną łechtaczki, a następnie drugą. Taka technika pogłębi doznania seksualne.

Nie musisz stosować wszystkich technik. Podczas pieszczot obserwuj partnerkę. Jej reakcje pozwolą ci wybrać najwłaściwszą metodę.

Przeczytaj: Kobieca seksualność - nareszcie uwolniona?

Liż i ssij

We współczesnej terminologii seks oralny dla mężczyzn, to inaczej fellatio. Dlaczego mężczyźni uwielbiają ten rodzaj stymulacji? Usta i język pozwalają na precyzyjne pieszczoty, które prowadzą do intensywnych doznań. Takich przeżyć nie da się osiągnąć podczas zwykłego stosunku. Tak samo jak w przypadku kobiet, również u mężczyzn seks oralny to najskuteczniejszy sposób uzyskania podniecenia.

Ustami i językiem najlepiej jest pobudzać najwrażliwsze części męskiego członka (żołędzia). Rękoma można pieścić nasadę penisa i jąder. Połączenie tych trzech „narzędzi” - ust, języka i rąk - sprawi, że partner odpłynie w rozkoszy.

Fellatio zaczyna się od lizania nasady penisa ku górze najpierw z jednej strony, a następnie z drugiej. Jakie doznania można jeszcze zaoferować partnerowi? Oto kilka możliwości:

  • Całowanie penisa – trzymanie penisa w ręku, chwytanie go wargami i całowanie.
  • Kleszcz wewnętrzny – wkładanie końca penisa do ust, zaciskanie ich na nim  i pociąganie.
  • Kleszcz zewnętrzny – obejmowanie wargami wierzchołka penisa i lekkie pociąganie.
  • Ssanie – wsunięcie połowy penisa do ust i ssanie.
  • Pochłonięcie penisa – włożenie całego penisa do ust, tak jakby zamiarem było połknięcie go.

Przesuwając usta w górę i w dół wzdłuż członka można równocześnie zaciskać dłoń wokół penisa i lekko ją przekręcać.

Przeczytaj też: Punkt G - prawda czy tylko mit?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA