Co zrobić, gdy dusisz się w związku? Wygospodarować więcej przestrzeni dla siebie!

Gra wstępna

Gra wstępna występuje na ogół w każdym związku - u jednych jest bardzo rozbudowana, u innych sprowadzona do niezbędnego minimum. Zobacz jednak, jakie są odmiany gry wstępnej - może coś Cię zainspiruje!
/ 19.05.2010 11:57
Co zrobić, gdy dusisz się w związku? Wygospodarować więcej przestrzeni dla siebie!

Gra wstępna jest swoistym przygotowaniem do upragnionego kontaktu. Jest możliwością do okazania sobie jak najwięcej czułości, a także troskliwości i opieki. Ludzi, który mają potrzebę bliskiego kontaktu, grę wstępną traktują jak wyrażanie swoich uczuć.

Może ona przybierać bardzo różne formy, od najbardziej bliskich, do wyrażania swoich opinii na temat drugiej osoby, jej komplementowania. Grą wstępną może być zarówno kontakt fizyczny, jak i również przekazywanie sobie treści erotycznych bezpośrednio, czy przez smsy.

Kontakt z drugą osobą jest naturalną potrzebą w związku. Im głębsze uczucie, tym więcej przyjemności fizycznej partnerzy chcą sobie ofiarować. Inwencja w tej kwestii należy tylko i wyłącznie do partnerów. Najważniejsze, aby im sprawiała satysfakcję. Im bardziej podniecająca gra wstępna, tym głębsze doznania podczas stosunku.

Nawet jeśli para preferuje określone formy gry wstępnej, to mogą je modyfikować ze względu na nastrój, samopoczucie czy aktualne potrzeby.

Zobacz też : Skąd się biorą kryzysy w związku

Warto jednak zadbać, aby seks był piękną formą okazywania sobie uczuć, aby dawał poczucie bliskości, a jednocześnie bezpieczeństwa. Warto zatem mówić o swoich potrzebach, jeśli się okazuje, że pewnych elementów brakuje. Gra wstępna może trwać przez cały dzień, już od śniadania, aż do momentu powrotu z pracy do domu.

Należy bowiem pamiętać, że okazywanie czułości, troski czy zwyczajna rozmowa również mogą być podniecające.

Zobacz też : Cichy seks

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/06.10.2014 19:11
dla mnie to najmilsza część bliskości. Uwielbiam przede wszystkim przeżywać doznania z nowymi partnerami poznanymi na http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Towarzyskie-15
/11.10.2011 09:38
bardzo fajna podobna strona to http://www.kontrolawytrysku.pl/videokw/ dla tych co maja z tym problemy :)
/01.10.2011 16:09
jutro 02,10,2011 odbywa sie darmowa konferencja mistrza seksu, dla wszystkich co chca sie dowiedziec wiecej na tematy lozkowe :) ilosc miejsc ograniczona http://www.mistrzseksu.pl/konferencja/kontrolawytrysku/
POKAŻ KOMENTARZE (3)