Seksualny kalendarz związku

Seksualny kalendarz związku
Pożądanie, namiętność, czy spontaniczność są bardzo dobrymi elementami życia seksualnego partnerów. Jednak nie zawsze tak jest. Wiedzą o tym doskonale pary, które starają się przez pewien okres czasu o dziecko. Nie ma wtedy miejsca na niedyspozycje, czy brak ochoty, ponieważ determinacja w osiągnięciu celu jest większa.
/ 19.05.2010 12:08
Seksualny kalendarz związku

Seks w służbie prokreacji

Czasem taka sytuacja może doprowadzić do zupełnie odwrotnych skutków – do zniechęcenia, zniecierpliwienia. Jest to pewnego rodzaju przymus i oboje partnerów chcąc dziecka, posiada świadomość, że seks w pewnych dniach jest konieczny bez względu na nastrój. Lekarze natomiast przestrzegają przed tym, aby zbytnio nie planować, nie myśleć i nie nastawiać się psychicznie na dni płodne jako moment, kiedy na pewno dojdzie do poczęcia.

Wiele par nie ma problemów zdrowotnych, fizjologicznych, jednak ciągłe starania się o potomstwo kończą się niepowodzeniem. Psychologowie, ginekolodzy tłumaczą to właśnie zbytnim obciążeniem psychicznym, stresem, obawą przed kolejną porażką.

Jednak trudno oderwać się od negatywnych myśli, od myślenia o dziecku, jeśli para bardzo tego chce.

Zalecana jest w takim przypadku zmiana otoczenia. Krótki wyjazd, urlop pomoże w zapomnieniu o stresie chociaż pod tym względem, że nie będziemy wciąż natykać się na otoczenie, które jest kojarzone ze staraniem o potomstwo.

Zobacz też : Zanim zdecydujesz się na in vitro

Czasem wystarczy jedynie zwolnic tempo życia. Stres w pracy, obowiązki domowe sprawiają, że jesteśmy napięci, nie potrafimy się w pełni zrelaksować. Dobrze też przyjrzeć się swoim relacjom z partnerem. Decyzja o dziecku powinna być przemyślana, a przede wszystkim wspólna. Być może któreś z partnerów nie jest przekonane do tak radykalnych zmian. To może blokować pewne mechanizmy odpowiedzialne za brak napięcia.

Z pewnością decyzja o dziecku jest bardzo poważna, jednak wiele par do pełni szczęścia rodzinnego potrzebuje maleństwa.

Dobrze, aby była to decyzja świadoma i wynikała z wewnętrznej potrzeby obojga partnerów. Resztę należy pozostawić naturze.

Zobacz też : Jak przygotować się do ciąży

Redakcja poleca

REKLAMA